Trenér Martin Svědík bude mít v Beleku k dispozici stejně jako na prvním zahraničním kempu pětadvacet hráčů. V nominaci jsou tři brankáři, devět obránců, stejný počet záložníků a čtyři útočníci.

Další šanci ukázat se dostanou i mladíci Bartoš s Kudelou či nová posila ze Slovenska Blahút.

Ve výpravě však chybí Holzer, který si na prvním soustředění v zápase s Rapidem Vídeň poranil kotník. S týmem opět neodcestoval ani Merchas Doski. Iráčan si plní reprezentační povinnosti na mistrovství Asie.

Celek z Uherského Hradiště před startem jarní části FORTUNA:LIGY sehraje v Beleku tři přípravné zápasy včetně generálky.

Původně měl hrát v sobotu proti rakouskému týmu SC Austria Lustenau, ale nakonec nastoupí proti srbskému týmu FK Radnički Niš.

V úterý se odehraje utkání s ukrajinským týmem FC LNZ Cherkasy (10. tým ukrajinské Premier League) a v pátek 2. února čeká na Slovácko generálka proti černohorskému klubu FK Buducnost Podgorica (vedoucí tým černohorské ligy).

Všichni na Slovácku doufají, že duely se odehrají bez excesů, které provázely poslední utkání s Rapidem Vídeň. Turečtí rozhodčí totiž v duelu, který vyhrál rakouský tým 2:1, nařídili tři vymyšlené penalty, jednu nechali dokonce opakovat.

Moravané po utkání na sociální síti naznačili, že zápas mohl být zmanipulovaný. V průběhu utkání byly při živých sázkách za bezbrankového poločasu i za stavu 1:1 těsně před koncem nezvykle nízké kurzy na to, že padnou další góly. Zápasem se zabývá i Fotbalová asociace ČR.