„Budeme tam mít k dispozici veškerý komfort,“ libuje si manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Klub se již rozloučil s francouzským obráncem Koitou, jiný stoper Dijinari a sparťanský záložník Mareček se naopak budou dál rvát o místo v kádru šestého týmu FORTUNA:LIGY bojovat. „Oba jsou mladí, perspektivní. Nyní máme prostor na to, abychom s jejich mateřskými oddíly jednali o jejich budoucnosti,“ říká Šumulikoski.

Trenér Svědík má v Turecku k dispozici téměř totožný kádr jako předtím v Chorvatsku. Poslední posilou je krajní bek Zahustel. Zkušený obránce víkendový duel ještě vynechal, od pondělí se už k připojil k moravskému týmu.

„Nikde ale není psáno, že za námi nemůže někdo další přiletět. Klidně se to může stát. Jsme tam dvanáct dnů, za tu dobu se může hodně věcí změnit,“ upozorňuje Šumulikoski.

Fotbalisty Slovácka čeká v Beleku krromě tréninkových jednotek také čtyři duely s kvalitními zahraničními protivníky. Šlágrem bezesporu bude čtvrteční souboj se Šachtarem Doněck. Ještě před zápasem s ukrajinským mistrem se Svědíkův tým utká s bulharským Tarnovem.

V pondělí 3. února Daníček a spol. vyzvou ruský Tambov, generálku na ligový šlágr s Baníkem Ostrava obstará závěrečné přípravné střetnutí s dánským Esbjergem.

Program Slovácka na soustředění v Beleku

30. ledna: FK Šachtar Doněck – 1. FC Slovácko, SFC Etar Veliko Tarnovo - 1.FC Slovácko

3. února: FC Tambov – 1.FC Slovácko

6. února: Esbjerg fB – 1.FC Slovácko