„Jedeme na stejné místo jako minulý rok, takže do známého prostředí. Měli jsme tam velmi dobré podmínky, všechno potřebné pro kvalitní přípravu,“ uvedl manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Devátý tým FORTUNA:LIGY v zahraničí kromě tréninkových jednotek čekají také tři přípravné zápasy. První soupeř, se kterým se celek z Uherského Hradiště utká už v pátek, je zatím v jednání. V sobotu se Svědíkův tým střetne s NK Maribor, týdenní blok pak zakončí duel s Admirou Wacker.

Slovácko získalo slovenského brankáře Pavola Bajzu, který v klubu podepsal smlouvu do léta 2023.
Slovácko hlásí posilu do branky. Místo Trmala přivedlo bývalého gólmana Parmy

Generálka na ligu se odehraje ve Schöchau. „Bude to zajímavá konfrontace, dobrá prověrka. Zápasy nás prověří. Ukáží, jak na tom jsme,“ je přesvědčený Šumulikoski.

Trenér Svědík je hlavně rád, že se fotbalisté Slovácka utkají i s jinými soupeři než minulý rok. „Nechci hrát v přípravě pořád se stejnými týmy,“ říká kouč.

Moravanům se zatím v letní přípravě daří. Ve všech třech duelech zvítězili a pohodu si chtějí udržet i ve Slovinsku. „Výsledky v této fázi ale nejsou zase tak úplně důležité,“ připomíná asistent trenéra Jan Palinek.

Po dlouhé a těžké nemoci zemřela bývalá předsedkyně představenstva klubu Slovácka Marcela Mrázková.
Slovácko zasáhla smutná zpráva. Zemřela bývalá šéfka fotbalového klubu

V klubovém autobusu, který se z Uherského Hradiště vydá směr jih, by neměli scházet ani Mareček s Tomičem, kteří se zatím připravovali individuálně. Doma naopak zůstává zraněný Jurečka.

Vedení klubu se nevzdává ani možnosti angažovat další hráče. V hledáčku Slovácka jsou stále křídelnící či podhrotový hráč. „Uvidíme, zda se nám podaří ještě někoho přivést,“ dodává Šumulikoski.

Program soustředění ve Slovinsku

Čtvrtek 6. srpna: odjezd na soustředění

Pátek 7. srpna: 1. přípravné utkání, soupeř bude upřesněn (Slovinsko)

Sobota 8. srpna: 2. přípravné utkání, NK Maribor – Slovácko (18.00, hlavní stadion v Mariboru)

Sobota 15. srpna: 3. přípravné utkání, Admira Wacker – Slovácko (17.00, Schöchau)

Sobota 15. srpna: návrat ze soustředění po zápase