Výprava čítá jednadvacet hráčů do pole a tři brankáře. Trenér Svědík na herním kempu otestuje mladíky Bartoše, Kudelu nebo Kočího, cenné zkušenosti bude sbírat také mládežnický reprezentant Alexandr Urban, který nahradil v týmu právě Borka.

Naopak stoper Šuvalija půjde zase na hostování.

Jinak žádná nová tvář se v Uherském Hradišti zatím neobjevila.

„Jednáme o příchodu dvou až čtyř hráčů, kteří jsou ale ještě minimálně rok pod smlouvami, a tak musíme jednat s jejich mateřskými kluby. Není to jednoduché, a tak nyní nedokážu říct, zda přijdou do startu ligy, nebo třeba až v zimním přestupovém okně,“ uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

close Soupiska fotbalistů Slovácka pro soustředění v Rakousku. info Zdroj: 1. FC Slovácko zoom_in Soupiska fotbalistů Slovácka pro soustředění v Rakousku.

„I současný mančaft má ale dostatečnou kvalitu na to, aby hrál zase nahoře,“ myslí si bývalý reprezentant Severní Makedonie, jehož těší výkony mladíků Jurošky a Vechety v letní přípravě.

Celek z Uherského Hradiště ladit formu na blížící se start FORTUNA:LIGY bude ladit v podhůří Alp.

Kemp rozbije v Köstenu nedaleko Salcburku. „V Rakousku budeme mít vše potřebné k závěrečné přípravě před startem ligové soutěže,“ uvedl Veliče Šumulikoski.

Kadlec a spol. v rámci sehrají tři přípravné duely s atraktivními zahraničními soupeři.

Hned v sobotu se Slovácko utká s řeckým velkoklubem Olympiakos Pireus, ve středu se střetne s německým druholigovým týmem Holstein Kiel a v generálce vyzve rakouského šampiona Red Bull Salcburk.

Slovácko na herním soustředění v Rakousku
Sobota 8. července v 17.00: Olympiakos Pireus - 1.FC SLOVÁCKO
Středa 12. července v 16.00: Holstein Kiel - 1.FC SLOVÁCKO
Sobota 15. července v 15.00: FC Red Bull Salzburg - 1.FC SLOVÁCKO