Šestý tým FORTUNA:LIGY šel do vedení po střele Petrželi, maďarský tým srovnal ve druhé půlce. Duel tak skončil remízu 1:1.

Slovácku scházel zraněný útočník Cicilia, který doléčoval kotník. Na lavičce už byl připravený ruský útočník Melekestsev.

První poločas byl vyrovnaný. Do vedení se dostalo Slovácko sedm minut před přestávkou. Po rohu se z voleje trefil Milan Petržela.

Do druhého poločasu poslal Martin Svědík na hřiště sedm čerstvých hráčů. Slovácko mohlo přidat druhou branku, ale šance Sadílka, Kubaly ani Jurečka v síti neskončily. 

Udeřilo na druhé straně. Definitivu výsledku dal v 65. střídající Zsóri, který srovnal na konečných 1:1. Asistent trenéra Jan Palinek zhodnotil krátce soustředění. „Rozhodně splnilo svůj účel. I když oproti minulému roku byly teploty o něco nižší, ale stále jsme se mohli připravovat na kvalitní přírodní trávě,“ dodal

V sobotu 16. 1. čeká na Slovácko v 15. kole FORTUNA:LIGY Karviná. Utkání se hraje v Uherském Hradišti od 16 hodin.

Přípravný zápas na soustředění v Chorvatsku -

Budafoki MTE - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 65. Zsóri - 38. Petržela.

Bez diváků.

FC Slovácko:  Nemrava (45. Bajza) - Šimko (45. Reinberk), Kadlec, Hofmann (45. Divíšek), Daníček (70. Polášek) - Navrátil (45. Kalabiška), Havlík (45. Rezek), Sadílek (70. Mareček), Kohút (45. Srubek), Petržela (45. Kubala) - Jurečka (70. Melekestsev). Trenér: Martin Svědík.