Pokud chtějí mít borci z Uherského Hradiště klidné svátky, musí v závěrečném letošním duelu zdolat poslední Duklu. V případě sobotního nezdaru čeká Svědíkovu partu náročné jaro.

Lepšího soupeře si ale hráči Slovácka na poslední duel přát nemohli. S Duklou mají pozitivní bilanci, posledních devět ligových zápasů s ní neprohráli. „Já na tyto bilance moc nejsem. Mě hlavně zajímá, abychom se rehabilitovali za výkon v Olomouci, kde jsme nehráli dobře,“ uvedl trenér Martin Svědík.

Moravané v létě ještě pod vedením kouče Michala Korduly na Julisce zvítězili 2:1, a to v kuriózním duelu ani jednou neskórovali, když si dal dva vlastní góly domácí obránce Chlumecký. „Nyní beru jakékoliv vítězství. Duklu musíme přinutit k jiným chybám a dát normální góly,“ říká stoper Slovácka Jiří Krejčí.

Celek z Uherského Hradiště se pod vedením nového trenéra zvedl. Po výhrách v Ostravě a doma se Spartou ale nezvládl důležitý souboj v Olomouci a po těsné porážce 0:1 musí být dál na pozoru.

„Druhá půle možná byla o něco lepší, ale první poločas se mi vůbec nelíbil. Do zápasu jsme se nedostali,“ připomíná Svědík. Proti Dukle se musí Daníček a spol. prezentovat jinak než naposledy na Hané.

„Doma musíme od začátku jít za vítězstvím. Samozřejmě ve fotbale existují různé okolnosti, které to mohou pozitivně nebo negativně ovlivnit, přístup musí být ale takový, aby si lidé řekli, že tým pro to udělal maximum,“ prohlásil Svědík. „S Baníkem i se Spartou jsme byli odměněni za tvrdou práci. Proti Olomouci se nám jistá ležérnost nevyplatila,“ přidává.

V klíčové bitvě mu budou scházet krajní obránci Juroška s Reinberkem. Na pravé straně obrany asi nastoupí jeden z leváků. Ve hře jsou Divíšek, Kadlec nebo Šimko. Dukle zase bude na Moravě scházet střelec z posledního utkání Djuranovič. Pražané jsou na tom před sobotním střetnutím ještě hůře než Slovácko. Dukla, která na podzim rovněž sáhla k výměně trenéra, naposledy podlehla Příbrami a po porážce 1:2 znovu klesla na poslední místo tabulky. Hostující obránce Ivan Ostojič věří, že jeho tým utkání zvládne.

„Potřebujeme bodovat naplno, obzvlášť po prohře, která se stala minulý pátek. Na ten zápas musíme zapomenout a co nejlépe se připravit na Slovácko,“ říká. Parta kouče Skuhravého ví, že je na Moravě nečeká snadný protivník. „Je tam hodně zkušených hráčů, kteří tvoří osu týmu, to hraje pro ně. Znají se společně dlouhé roky a v posledních zápasech ukázali kvalitu.,“ pravil Ostojič.
Dnešní duel začíná na stadionu v Uherském Hradišti v patnáct hodin. ¨

FORTUNA:LIGA, 19. kolo -

1. FC Slovácko (13.) – FK Dukla Praha (16.)

Výkop: v sobotu 15. prosince v 15.00, stadion Miroslava Valenty
Rozhodčí: Franěk – Fišer, Kožár (Rejžek)
Ligová bilance: 7-6-2, poslední zápas: 2:1, 17. srpna 2018
Tip Deníku: 2:0.