„Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dali jsme branku, hráli jsme dobře hlavně prvních pětadvacet, třicet minut. Do druhého poločasu jsme vstoupili slušně, měli jsme tam šance na navýšení skóre a hlavně jasnou tutovku tam měl Patrik Šimko po standardní situaci, která však brankou neskončila. Pak Rijeka vyrovnala po rohovém kopu a v závěru už jsme cítili trochu těžké nohy. Remíza je asi spravedlivá,“ hodnotí duel asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Kouč Martin Svědík šetřil brankáře Nguyena i Petrželu, do utkání nezasáhli marodi Hofmann s Ciciliou a Mardovičem, Divíšek ani mladíci Juroška, Borek nebo Kúdela.

Přípravný fotbal -
HNK Rijeka – 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
Branky: 55. Drmič – 6. Havlík
Slovácko: Fryšták - Reinberk, Šimko (46. Daníček), Kadlec, Kalabiška (66. Holzer) - Sadílek, Šašinka (46. Tomič), Havlík – Kohút (81. Aldin), Jurečka (66. Šašinka), Holzer (46. Vecheta). Trenér: Svědík.

Moravané byli v první půli aktivnější a drželo více míč na svých kopačkách. V první šanci ještě Kohút neuspěl, ale v 6. minutě už šel čtvrtý tým FORTUNA:LIGY do vedení.

Míč se po pěkné kombinační akci až k Havlíkovi, jehož střela z hranice pokutového území skončila přesně u tyči v síti.

Převaha Slovácka pokračovala i po vedoucí brance, ale Šimko trefil po rohu jen tyč a do dalších příležitostí se celek z Uherského Hradiště už nedostal.

Rijeka postupně vyrovnala hru, gólu se dočkala až v úvodu druhé půle, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou na přední tyči nepokrytý Drmič.

Oba týmy mohly ve zbytku zajímavého střetnutí strhnout vítězství na svoji, žádnou z akcí ale nedotáhly, výsledkem tak je spravedlivá remíza.

Fotbalisté Slovácka další zápas v Umagu sehrají v úterý proti Olympii Lublaň.

Útočník Slovácka Václav Jurečka.
Glosa Libora Kopla: Jurečka sága pokračuje. Po konci budou jenom poražení ...

Do té doby budou poctivě trénovat. Podmínky k přípravě mají takřka ideální. Zatímco na Moravě mrzne a občas sněží, na pobřeží chorvatské Istrie se teploty pohybují kolem deseti stupňů.

„Počasí je tady výborné,“ pochvaluje si Palinek. „Ve čtvrtek sice trochu pršelo a v pátek foukalo, ale teplotně to je velmi příjemné a přírodní tráva dobře připravená,“ lebedí si Palinek.

Denní řád týmu se liší podle toho, zda se hraje zápas nebo jsou na programu pouze tréninky. „Ve čtvrtek jsme měli v 7.30 snídani, v deset pak byla první tréninková fáze, ve 12.30 oběd a většinou v 15.30 je na programu druhá tréninková fáze. Pak následuje regenerace a kolem půl sedmé je večeře. Samozřejmě se to liší, aby se hráči lépe zregenerovali,“ dodává Palinek.