„Filip mě překvapil. Když trochu potrénuje, tak by mohl s Vietnamem na olympiádu,“ říká s úsměvem masér Slovácka Pavel Stašek, suverénně nejlepší hráč zápasu.

Členovi realizačního týmu Slovácka, který hokej hraje s hobíky pravidelně, zdatně sekundoval hlavně záložník Marek Havlík. „Hrál s přehledem a s minimem chyb,“ ocenil výkon středopolaře Stašek na klubovém webu účastníka základní skupiny Evropské konferenční ligy.

Velkou pozornost v brance poutal Filip Nguyen. Odchovanec Sparty sice hokej hraje pouze výjimečně, přesto svému týmu vychytal výhru. „Premiéra se mi povedla,“ culil se třicetiletý gólman.

I když neumí bruslit, s brankářské výstroji předvedl několik povedených zákroků. Pobavil spoluhráče i protivníky. „Pro mě to bylo zajímavé zpestření,“ usmívá se.

Zkušený stoper Slovácka Stanislav Hofmann.
Je jedno, kdo dal gól, zdůraznil Hofmann. Do Dubaje ale neletí. Proč?

„Jednou jsme byli hrát hokej při angažmá ve Vlašimi. To jsem byl v poli a spíš jsem tam tak stál a ostatní kolem mě jezdili. V brance to bylo o dost lepší a myslím si, že bych mohl být jedničkou ve vietnamské hokejové reprezentaci. Asi bych ji ale musel založit,“ směje se Nguyen.

Kapitán Slovácka Michal Kadlec kvůli bolavému ramenu navlékl pouze dres rozhodčího a duel odpískal. „Utkání určitě splnilo svůj účel. Samozřejmě kluci hráli opatrně, s rozumem,“ říká bývalý reprezentant, který ocenil výkon maséra Pavla Staška a vyzdvihl také oba gólmany.

„Paťa Šimko chytá častěji, takže už je vyhraný, ale Filip Nguyen byl v hokejové brance poprvé a docela mu to šlo. Navíc byl součástí vítězného týmu,“ upozorňuje Kadlec, který závěrem poděkoval předsedovi klubu HC Uherské Hradiště Miroslavu Stavjaňovi.

Odveta je na programu ve středu.