I když celek z Uherského Hradiště před závěrečným třicátým kolem stále živí minimální naději a doufá v zázrak, v posledním utkání základní části proti Bohemians 1905 potřebuje bodovat kvůli klidu v případných bojích o setrvání ve FORTUNA:LIZE.

Žádný klid nemají, zase to bude boj až do konce. Nic na tom zřejmě nezmění ani nový hrací řád nejvyšší soutěže a přidání utkání na konci ročníku.

„Už se nedíváme na desítku, protože šance je už jen matematická a musíme se spoléhat na jiné týmy. Do zápasu jdeme hlavně s tím, abychom ho zvládli a měli co nejvíce bodů do případné nadstavby,“ říká před sobotním duelem krajní obránce Slovácka Jan Juroška.

Na desáté místo zaručující play-off a šanci na postup do předkola Evropské ligy pomýšlejí hned čtyři týmy. Nejlepší výchozí pozici mají Teplice, kterým k udržení pozice stačí doma porazit Příbram. Jedenáctá Opava musí čekat na klopýtnutí Severočechů a ještě před vlastním publikem přehrát Spartu. Šanci mají i Slovácko s klokany, jejichž vzájemný souboj slibuje napínavou podívanou.

„Bohemka je fyzicky a pohybově velmi zdatný soupeř a v tom se jí musíme vyrovnat, ne-li ji v agresivitě předčit. Já věřím, že to v domácím prostředí i s pomocí fanoušků zvládneme,“ prohlásil Juroška.

Výhodou pro Moravany může být delší čas na přípravu, protože Pražané mají v nohách prohrané středeční pohárové utkání v Ostravě.

„Na to se nemůžeme spoléhat,“ ví Juroška. „Jednou to potká nás, jednou je. Hráli ve středu, možná to pro ně je nepříjemnější, ale my se soustředíme hlavně na sebe. Je to o nás, ne o Bohemce,“ říká obránce Slovácka.

Celek z Uherského Hradiště doma porazil soupeř z Vršovic šestkrát za sebou, vítěznou sérii před vlastním publikem se pokusí natáhnout i dnes.

Trenér Svědík bude postrádat kromě marodů Kadlece a Reinberka také vykartovaného krajního obránce Divíška. Místo Krejčího zřejmě nastoupí Chorvat Franić.

FORTUNA:LIGA, 30. kolo 

1. FC Slovácko (13.) – Bohemians 1905 (12.)

Výkop: sobota v 17.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Hájek (Adámková)

Ligová bilance: 11-6-6

Poslední zápas: 1:2 (10. Jindřišek, 40. Mašek z penalty – 77. Daníček z penalty), 22. července 2018

Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Franić, Šimko – Navrátil, Janošek, Daníček, Havlík, Diviš – Zajíc.

Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Jindřišek, Vacek, Bartek – Reiter, Puškáč, Vaníček.

Tip Deníku: 2:0