Celek z Uherského Hradiště je na tom v závěru podzimu lépe, přesto stále nemá vyhráno. Důležitá bitva moravských rivalů startuje na Andrově stadionu v patnáct hodin.

„Chceme navázat na poslední zápasy a v Olomouci bodovat,“ říká odhodlaně kouč Slovácka Martin Svědík.

Daníček a spol. se pod jeho vedením zvedli, zjednodušili hru a začali střílet branky. „Nedělal bych z toho senzaci,“ brání se roli spasitele Vlachovského nástupce.

„Už jsem několikrát říkal, že tady byl dobrý základ. Jenom bylo potřeba všechno usměrnit a i v kabině atmosféru trochu uvolnit,“ přidává.

Bývalý kouč Jihlavy, Pardubic nebo Mladé Boleslavi dokázal jen díky pár změnám mužstvo nakopnout. Dokončenou práci ale borci z Uherského Hradiště rozhodně nemají, nyní je před nimi těžká šichta v Olomouci.

„Sigma v posledních zápasech neboduje, naposledy prohrála v Plzni. Bude na nás chtít vletět. My se však pokusíme navázat na výkon z Ostravy. I proti Sigmě chceme hrát to samé. Tedy pozorně bránit, být aktivní směrem dopředu a vyrážet do brejků. Doufám, že tam urveme tři body,“ přeje si útočník Slovácka Jan Kuchta.

Cesta k dalšímu triumfu vede přes dobrý přístup, kázeň a disciplínu.

„Snad to bude vítězné představení,“ doufá slávistický odchovanec.

Fanoušci obou klubů cítí, že jede o nesmírně důležité utkání. Hlavně Hanáci se po parádní minulé sezoně a účasti v Evropské lize nečekaně souží. Hra Sigmy nemá drajv, dříve strojová souhra na podzim drhne. Výsledkem je čtrnácté místo, pouhých patnáct bodů na kontě a nervozita na Andrově stadionu.

„Čeká nás poslední domácí podzimní zápas. Důležitost je naprosto zřejmá, v naší situace musíme odvést maximální práci a ochotu, abychom utkání zvládli,“ zdůrazňuje domácí trenér Václav Jílek.

Olomoucké fotbalisty ovšem nečeká jednoduchá šichta. Spíše tvrdá dřina, těžká lopota.

„Slovácko s příchodem nového trenéra Svědíka dostalo nový impulz. Zvládlo poslední dvě utkání. Výhry v Ostravě a nad Spartou mu pomohlo do závěru podzimní části,“ říká Jílek.

Sigma ovšem bez ohledu na protivníka musí domácí duel zvládnout, jinak si zadělá na ještě větší problémy.

„Zápas se Slováckem nás může nasměrovat k lepším zápasů a odpíchnout se k jarní části,“ věří Jílek.

FORTUNA:LIGA, 18. kolo -

SK Sigma Olomouc (14.) – 1. FC Slovácko (11.)

Výkop: v sobotu 8. prosince v 15.00, Andrův stadion Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek (Dubravský)
Ligová bilance: 11-8-10, poslední zápas: 1:3, 12. srpna 2018
Pravděpodobné sestavy: Olomouc: Buchta – Sladký, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Kalvach, Plšek, Houska, Falta – Dvořák, Nešpor.
Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek – Navrátil, Janošek, Havlík, Daníček, Kalabiška – Zajíc.
Tip Deníku: 1:1.