A pozitivní bilanci chce celek z Uherského Hradiště udržet i v 7. kole FORTUNA:LIGY. „Do Karviné jedeme s tím, abychom napravili celkový dojem z pondělního derby, které jsme vůbec nezvládli,“ říká trenér Slovácka Michal Kordula.

Jeho tým už porážku s krajským rivalem hodil za hlavu. Dál už se zpackaným duelem nezaobírá. Slovácko má před sebou další těžkou šichtu, střet s rovnocenným protivníkem. „Pracujeme na tom, abychom nevydařené utkání se Zlínem hodili co nejrychleji za hlavu a po vyhodnocení našich chyb se nyní plně soustředíme na další ligové utkání,“ prohlásil Kordula.

Jan Kalabiška (v bílém).
Jan Kalabiška: Bude to pro mě zvláštní zápas

Karviná vstoupila do sezony, v posledním zápase se ale zvedla. Severomoravané v posledním ligovém zápase porazila ve slezském derby Opavu 3:1 a odpoutala se ze dna tabulky. „Poslední výhra určitě může soupeři psychicky pomoci,“ tuší kouč Slovácka.
Karviná má v kádru několik výrazných individualit. Hlavně Budínský s Wágnerem mají schopnosti rozhodovat zápasy. „Proto si na ně musíme dát velký pozor,“ říká Kordula.

Hosté se však budou chtít prezentovat aktivní a kombinační hrou, kterou předváděli v předchozích zápasech. Dá se očekávat, že se trenér Kordula odhodlá ke změnám. „Samozřejmě sestavu prozrazovat nebudu, ale máme k dispozici kompletní tým a vzhledem k poslednímu utkání se Zlínem v základní sestavě určitě k nějakým změnám dojde,“ přiznává.

Utkání 7. kola FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Slováckem je na programu v neděli 2. září od patnácti hodin.

1. FC Slovácko -FC FASTAV Zlín
Slovácko potupeno, v derby se Zlínem schytalo čtverku

FORTUNA:LIGA, 7. kolo -

MFK Karviná (13.) – 1. FC Slovácko (8.)

Výkop: v neděli 2. září v 15.00, Městský stadion Karviná – Ráj

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček (Proske)

Ligová bilance: 0-3-1, poslední zápas: 0:0, 8. dubna 2018

Předpokládané sestavy: Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka, Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr, Letić – Wágner.
Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec – Daníček - Kalabiška, Sadílek, Havlík, Petr – Zajíc.

Tip Deníku: 1:1.