„Je to samozřejmě super, že můžeme trénovat na dobře připraveném povrchu a v příznivých klimatických podmínkách. U nás jsou nyní mrazy, takže to, že můžeme být v Turecku, považuji za velkou výhodu,“ pochvaluje si na klubovém webu útočník Tomáš Zajíc.

Hráči jedenáctého týmu FORTUNA:LIGY si ovšem na pobřeží Středozemního moře neužívají dovolenou v luxusním resortu, ale hltají dvoufázové tréninky a nabírají fyzickou kondici.

Daníček a spol. mají na jihu Evropy k dispozici veškerý komfort včetně dobře připravených hřišti a kvalitní regenerace, což potvrzuje i manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski. „Máme tady všechno potřebné, co k absolvování přípravy potřebujeme. Turecko je oblíbenou destinací řady špičkových evropských klubů, takže tady vědí, co týmy potřebují a jak se o ně starat,“ říká bývalý reprezentant Makedonie.

Tréninkový dril si Moravané v závěru týdne zpestří dvěma přípravnými zápasy. Nejprve v pátek vyzvou nizozemský AZ Alkmaar, o den později se pak utkají s kazašským FK Žetisu. „Půjdeme do zápasů z plné přípravy, ať si hráči i trochu zahrají, navíc jsou to zajímaví soupeři,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík.

Pondělní program fotbalistů Slovácka na soustředění v Turecku:
7:00 – snídaně
9:00 – posilovna
10:15 – odjezd na dopolední trénink
13:00 – oběd
15:45 – odjezd na odpolední trénink
18:00 – regenerace
19:30 – večeře
22:30 – večerka

Autoři: Marek Jurák, Libor Kopl