Jelikož stoper Jaromír Srubek minulý týden přestoupil do druholigové Opavy a další zadák Tomáš Břečka stále dohání kondiční manko po dlouhodobém zranění a jeho start proti Spartě je takřka vyloučený, zbyl zkušenému kouči pouze Stanislav Hofmann. Z béčka si může vytáhnout mladíka Holáska, jenž s týmem pravidelně trénuje a absolvoval i soustředění v Turecku, nebo jeho parťáka z juniorky, Nigerijce Onuohu.

„Budeme si muset nějak poradit. Musíme vymyslet nějakou variantu, kdo bude hrát. Horší bude, kdyby Káca (Kadlec – pozn. red.) vypadl na delší dobu mimo, což ještě zatím nevíme, potom by to byl problém,“ ví dobře trenér Slovácka Martin Svědík.

Co vlastně bývalého reprezentanta trápí, nikdo nechtěl při derby prozradit. Oficiálně je nemocný, podle informací Deníku má ale vážnější problémy. „Vůbec nevím. I pro mě je jeho stav zahalený tajemstvím,“ tvrdí Svědík.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Že by vedení klubu z Uherského Hradiště zareagovalo a přivedlo nějakou posilu, je ale nepravděpodobné. Vždyť třeba Srubka uvolnilo do Opavy, Kudela bude i na jaře hostovat v Kroměříži.

Trenér Svědík se o možném posílení bavit nechtěl. „To není otázka na mě. Ptejte se Šumiho nebo vedení,“ pronesl. „Já vidím, kolik nás trénuje. Kádr jsme zeštíhlili, ale nevím, jestli na to budeme nebo nebudeme reagovat,“ krčí rameny. Celek z Uherského Hradiště se na startu jara dostal do nečekaných obtíží. S Pardubicemi a Zlínem po slušné zimní přípravě neuspěl. Vyšel dvakrát naprázdno, když inkasoval čtyři branky. Přitom žádná panika není na místě. Slovácko je furt čtvrté, před pátým Baníkem má náskok pěti bodů.

Klopýtá i šestá Olomouc, sedmá Mladá Boleslav nebo osmý Liberec. „Na soupeře se neohlížíme, musíme si to uhrát sami. Nemůžeme každý zápas dostávat dva góly, to je prostě moc. V jarní části se na každou branku nadřeme, musíme se chovat jinak,“ ví dobře Svědík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...