„Jedná se o vytáhlého útočníka, který splňuje naše požadavky. Věříme, že se u nás postupně adaptuje a bude pro nás přínosem," uvedl k příchodu zahraniční akvizice manažer ligového týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Cicilia v minulé sezoně působil v FC Eindhoven, kde byl nejlepším střelcem mužstva. V druholigovém nizozemském klubu nastoupil k 28 zápasům, ve kterých zaznamenal jedenáct branek a připsal si šest asistencí.

Dříve téměř dvoumetrový fotbalista působil v týmu Roda JC Kerkrade, anglickém Port Vale FC a litevském Sudova Marijampole, se kterým získal mistrovský titul.

Konkurenci zvýší i Michal Tomič. Slovenský mládežnický reprezentant na Slovácku podepsal smlouvu do léta 2023.

„Jde o mladého hráče, kterého chceme postupně zabudovat do našeho herního stylu," řekl Šumulikoski.

Jednadvacetiletý rodák z Myjavy má za sebou zajímavou minulost. Už jako dorostenec přestoupil do italské Sampdorie Janov, když jeho angažmá schválil i známý obránce Milan Škriniar.

V roce 20198 se však Tomič vrátil zpět na Slovensko, kde se dohodl se Žilinou. V poslední sezoně nastoupil jenom ke dvanácti ligovým zápasům, ve kterých zaznamenal i jednu branku.

Letos v lednu podstoupil talentovaný obránce operaci kolena. K jednadvacátým narozeninám, které měl 20. března, dostal nepříjemný dárek. Tomič totiž přesně v tentýž den obdržel od Žiliny výpověď.

Z několika nabídek si vybral tu ze Slovácka. Vedení klubu z Uherského Hradiště doufá, že časem nahradí odcházejícího beka Jana Jurošku.