„Hodně se na oba těšíme. Doufám, že Ondra naváže na ten půlrok, který tady byl. Holzi jde na přestup. Pořád je to perspektivní hráč. Doufám, že nám pomůžou,“ přeje si sportovní manažer Slovácka Veliče Šumulikoski.

Pro trenéra Martina Svědíka bylo zásadní, že oba fotbalisty dobře zná.

„Ondra Šašinka tady působil, takže ho znají v klubu, kluci i realizační tým. Dana Holzera pak znám z doby, kdy jsem působil v Baníku. U obou hráčů jsou stejné jmenovatele, kdy v minulosti prokazovali svůj potenciál a my se budeme u obou hráčů snažit, aby se vrátily na ty výkony, kterými se v minulosti prezentovali. Náš úkol je tedy jasný, vyždímat z hráčů maximum,“ uvedl Svědík.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) se loni v létě představili v Senici.
Slovácko čeká soustředění ve Slovinsku, tři zápasy odehraje na Širůchu

Třiadvacetiletý Šašinka v Uherském Hradišti hostoval již na podzim 2019, kdy v šestnácti ligových zápasech zaznamenal pět branek.

Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 97 utkání, ve kterých vstřelil deset gólů. Nejúspěšnější období přitom zažil právě v dresu Slovácka, kdy se mu dařilo jak herně, tak i střelecky. Nyní na to chce bojovný forvard navázat.

„Těším se moc. Vracím se do prostředí, které znám. Doufám, že naváži na tu povedenou půlsezonu. Snad to bude ještě lepší,“ doufá navrátilec.

O dva roky starší Holzer je zase platný na levé straně obrany či zálohy. Kromě Baníku působil i ve Spartě a Zlíně, v dresu Fastavu si zahrál Evropskou ligu.

„Jsem rád, že mě Slovácko koupilo. Beru to jako další výzvu v novém klubu. Těším se na pohárovou Evropu. Doufám, že mě prostředí, trenér nebo i spoluhráči dostanou zase zpátky tam, kde bych chtěl být,“ říká pětadvacetiletý fotbalista.

Holzer i Šašinka prošli mládežnickými reprezentačními výběry, v minulé sezoně si v dresu Baníku shodně připsali sedmadvacet startů.

Útočník navíc přidal další zápasy v dresu české jednadvacítky na evropském šampionátu.

„V pětadvaceti, respektive 23 letech se stále řadí mezi mladé hráče, v součtu však zároveň představují bezmála 300 startů v nejvyšší české soutěži. Oba ofenzivní hráči byli dlouhodobě v hledáčku Martina Svědíka a právě sportovní vize, atraktivní herní projev týmu a v neposlední řadě možnost startu v evropských pohárech byly pro jejich rozhodnutí zásadní. Oba budou pro Slovácko nepochybně přínosem, mohou týmu okamžitě pomoci“ prohlásil šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest Viktor Kolář.

Stadionu Lokomotivu Plovdiv se přezdívá Lauta podle názvu parku, ve kterém se nachází. Je víceúčelový a má kapacitu 13 200 diváků. Pro zápasy evropských soutěží je však snížená na 9 200 míst.
Slovácko čeká bulharský Plovdiv. Nejtěžší soupeř, míní stoper Kadlec

Slovácko po nejlepší sezoně v klubové historii získalo už tři posily. Kromě Holzera a Šašinky tým doplnil i 22letý mládežnický reprezentant Černé Hory Marko Merdovič, který přišel na Moravu z klubu Rudar Pljevlja.

Trenér Svědík naopak nemůže počítat s nejlepším střelcem Klimentem, který po vypršení smlouvy zamířil do Wisly Krakow. V klubu nebude zřejmě pokračovat ani stoper Hofmann. 

Fotbalisté Slovácka se na hřišti znovu sejdou v pátek, kdy zahájí pětitýdení letní přípravu. Hráči už ale ve středu a ve čtvrtek absolvovali na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci povinné kondiční testy.

V červenci čeká Kadlece a spol. herní soustředění ve Slovinsku, kde odehrají tři přípravné zápasy včetně generálky.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …