„Dostal jsem čas na rozmyšlenou a asi po týdnu jsem se rozhodl, že na to kývnu. Taková nabídka se neodmítá,“ přiznává Zlínský.
Rodák z Hluku se ve fotbale angažuje dlouho. V rodném městě pořádá oblíbené turnaje, s Michalem Kadlecem spolupracuje na tréninkových kempech. V kariéře toho zažil spoustu, ve zlínském dorostu nastupoval po boku Zdeňka Grygery, v Olomouci zase hrával s Kováčem, Ujfalušim nebo Rozehnalem. „Potkal jsem spoustu skvělých fotbalistů, kteří udělali českému fotbalu velké jméno,“ říká Aleš Zlínský.

Co všechno máte ve Slovácku na starosti?
Musím kompletně zabezpečit mládež. Hlavně jde o organizační věci, jako je organizace turnajů, zabezpečení materiálního vybavení, ubytovacích prostor pro hráče, kteří k nám přicházejí z jiných klubů. Budu mít na starost přestupy mladých hráčů z okolních klubů, komunikuji s řediteli škol, krajskými a okresními fotbalovými svazy, je toho opravdu hodně, ale ta práce mě baví.

A za sportovní stránku nese zodpovědnost šéftrenér Michal Kordula?
Ano, hlavní trenér ligového mužstva je zároveň šéftrenérem mládeže. Michal Kordula mi zadává úkoly, řešíme spolu všechny záležitosti, jsem jeho taková prodloužená ruka, hlavní slovo má ale ředitel klubu Petr Pojezný.

Zkušený dvaatřicetiletý stoper a vystudovaný inženýr Jiří Krejčí momentálně působí ve Slovácku.
Řešte jen fotbal. Titul ze školy se dá koupit, radí KrejčíNyní tedy asi máte nejvíce napilno, že?
Je to tak, práce je nyní nejvíc. Mám na starosti mládežnické týmy od staršího dorostu přes žáky až po přípravku U6. Týmů i hráčů je hodně, hodně také spolupracuji s šéftrenérem malého fotbalu Michalem Vojtíškem.

Je výhoda, že Slovácko dlouhodobě dbá na mládež?
Samozřejmě. Slovácko na práci s mládeží klade velký důraz. Máme v klubu vynikající trenéry, kteří vlastní nejvyšší licence a klukům a holkám se na sto procent věnují. Chceme, aby Slovácko produkovalo co nejvíc hráčů, kteří by obstáli v lize. Hráči mají u nás maximální péči. V případě potřeby jim zajišťujeme regeneraci, lékaře i různé fyzioterapeuty, zabezpečení a zázemí pro hráče je na výborné úrovni.

Je vůbec prostor na zlepšení?
Vždycky je co zlepšovat. Já si ale myslím, že Slovácko na Moravě patří k nejlepším klubům v práci s mládeží. Je to vidět z výsledků a počtu reprezentantů. Vždyť jenom v loňském roce mělo Slovácko v různých kategoriích dvaadvacet reprezentantů. Z akademie vyšla spousta výborných fotbalistů. Jmenovat mohu Michala Sadílka, který hraje v Eindhovenu, Matěje Kováře, jenž je v Manchesteru United, a další výborné kluky.

Patnáctiletý talent Slovácka Filip Vecheta v létě absolvoval stáž v Bayernu Mnichov, kde potkal i Miroslava Kloseho.
Talenta Vechetu na stáži v Bayernu trénoval i Miroslav KloseVy se angažujete i v rodném Hluku. Budete mít čas pracovat i pro Spartak?
V Hluku jsem po této nabídce skončil. Byl jsem tam trenér starší přípravky, byl jsem asistentem u mužů v KP, sportovní manažer klubu a zároveň člen fotbalového výboru, což jediné mi po odchodu do Slovácka zůstalo. Práce je hodně a všechno nejde stíhat. Do Hluku se pořád budu rád vracet, prioritou je nyní pro mě práce v prvoligovém klubu.

Samotné trénování vás neláká?
Je pravda, že vlastním trenérskou A licenci. V Hluku jsem trénoval mládež deset let, k tomu jsem byl jako asistent poslední tři sezony ještě ve Slovácku u kategorie U14, U16, v nové sezoně budu působit jako asistent u kategorie U17.