„Jedná se o mladého talentovaného hráče, kterého jsme nějakou dobu sledovali a kterého z působení u mládežnického reprezentačního týmu zná rovněž asistent Jan Baránek. V Jakubovi vidíme potenciál pro náš tým. Jestli se dokáže prosadit ukáže až čas, ale věříme, že potenciál na to má,“ říká k příchodu Jakuba Křišťana sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Šikovný středopolař patří mezi odchovance Slavie. Sešívaný dres nosil od dětství, prošel všemi mládežnickými výběry pražského klubu.

Na podzim roku 2019 si zahrál mládežnickou Ligu mistrů. Následně se propracoval do rezervního týmu, který vedl i jako kapitán.

Na začátku listopadu 2020 si připsal premiérový start za ligový tým, za Slavii debutoval při zápase Evropské ligy proti Nice, když naskočil do závěrečných šesti minut.

Po angažmá v druholigové Vlašimi zamířil do Teplic. V české nejvyšší soutěži nastoupil v pětadvaceti duelech. Křišťan patří rovněž do reprezentačního výběru U21, za který odehrál osm utkání.

Nyní přichází na Slovácko. „Když se naskytla tato možnost, neváhal jsem. Celkově se na angažmá ve Slovácku těším,” říká Křišťan