Pro čtyřiačtyřicetiletého kouče půjde o pikantní duel, neboť v Ostravě působil jako hráč i trenér. Nástupce Michala Korduly a Petra Vlachovského ale na minulost nemyslí. City dává stranou, tentokrát bude Svědík stát proti bývalému klubu. „Baník má kvalitní mužstvo, které je navíc ve formě, a nic na tom nemění ani porážka z derby v Opavě. V tabulce má hodně bodů, možná i víc, než sám čekal. Navíc se opírá o velmi nebezpečné útočníky, jako jsou Baroš nebo Diop. Bude to těžký zápas, ale já se na něj těším,“ říká Martin Svědík.

Matouš Trmal.
Matouš Trmal: Baníku zadarmo nic nedáme. Nejraději bych bral tři body

Slovácko se od začátku sezony prezentuje kombinačním fotbalem, góly a hlavně body mu ale schází. Po patnácti kolech je až čtrnáctý. V Liberci se celek z Uherského Hradiště prezentoval podobným stylem jako v ligových duelech, přesto chce nový kouč hru mužstva ještě více zrychlit a vyšperkovat. „Každý trenér má svoji herní filozofii. Ani já nejsem výjimka. Celkový projev ale musí být veden v duchu efektivity,“ ví Svědík.

Ten chce hru směrem dopředu zrychlit a napřímit. „Důležité je dostatečné doplňování v pokutovém území soupeře, ale my v ní musíme mít obsazena i její klíčová místa. Přední tyč, střed šestnáctky, zadní tyč. Z nich pak můžeme být efektivní,“ přidává bývalý kouč Pardubic, Mladé Boleslavi nebo Jihlavy, který má k dispozici téměř kompletní tým.

Výstava Okamžiky 100letí na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti.
Okamžiky století spatříte na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti

Otazník visí jenom nad mladým záložníkem Patrikem Hellebrandem. Hrát určitě nebude Michal Kadlec. Bývalý reprezentační obránce sice začal s týmem už trénovat, ale po dlouhé pauze není stoprocentně připraven. „Tréninková i herní pauza byla hodně dlouhá,“ připomíná Svědík.

I bez syna vicemistra Evropy z roku 1996 však chce Slovácko proti Baníku bodovat. „Potřebujeme se odrazit. Věřím, že v Ostravě uspějeme,“ dodává Svědík.