Na lavičku čtrnáctého týmu FORTUNA:LIGY se čtyřiačtyřicetiletý kouč nejspíše postaví už v sobotním duelu s Libercem.

„Zájem prvoligového klubu vnímám jako ocenění mé trenérské práce. Navíc Slovácko přišlo s nabídkou, která je ze sportovního hlediska velmi dobrá. Jsem rád, že se kluby domluvily a já mám šanci vrátit se do nejvyšší soutěže,“ uvedl na klubovém webu Slovácka trenér Martin Svědík.

Bývalý kouč Pardubic, Ostravy nebo Mladé Boleslavi, který vedl také českou reprezentační dvacítku, nahradí ve funkci Petra Vlachovského, jenž mužstvo dočasně vedl místo odvolaného Michala Korduly.

Podle informací Deníku muselo vedení Slovácka za příchod čtyřiačtyřicetiletého kouče zaplatit. Bývalý výborný útočník měl totiž v Jihlavě platnou smlouvu.

Hlavní trenér FC Vysočina Martin Svědík.
Potvrzeno. Fotbalisty Slovácko přebírá trenér Svědík

Představitelé klubu z Uherského Hradiště se služeb progresivního kouče nechtěli vzdát. Svědík byl pro ně variantou číslo jedna.

„Jeho příchod by měl být jednak hnacím motorem do kabiny a zároveň by měl přinést zvýšení kvality. Domníváme se, že je to ten správný trenér do našich podmínek. Věříme, že se nám podaří zlepšit postavení v ligové tabulce a naplnit tak potenciál týmu,“ prohlásil ředitel Slovácka Petr Pojezný.

Úspěšný trenér si nabídky z nejvyšší soutěže dost považoval. Z Vysočiny ale neutíkal.

„V Jihlavě jsem byl spokojený. Vážím si spolupráce s vedením, která byla i v těžších ekonomických časech na perfektní úrovni. Jenže pro každého trenéra by mělo být cílem vést tým v nejvyšší soutěži a já to mám nastavené stejně,“ říká Svědík.

Celou věc důkladně probíral s rodinou i s činovníky Vysočiny.

„Od začátku jsme si říkali, jaká je situace. Měl jsem platnou smlouvu, pokud by mě klub neuvolnil, respektoval bych to. Kluby se ale domluvily a já mám šanci vrátit se do první ligy, za což jsem rád,“ uvedl.

S ředitelem Janem Staňkem i dalšími lidmi se rozcházíme ve zcela přátelském duchu.

„Svému nástupci předávám tým, který je na postupových místech. Mám směrem k Jihlavě čisté svědomí a vždycky na ni budu vzpomínat jen pozitivně,“ dodal.

Do Uherského Hradiště si s sebou bere i asistenta Michala Šmardu. Dosavadní kouč Petr Vlachovský u týmu pravděpodobně skončí.

Má vítěznou mentalitu, tvrdě pracuje, chválí Svědíka ředitel Jihlavy

Lukáš Sadílek
Snad se budeme radovat i za týden, doufá Lukáš Sadílek

„Už když jsem Martina pro trénování v Jihlavě vybral, věděl jsem, jak skvělý trenér do klubu přichází. Martin v Jihlavě během necelého roku odvedl velký kus kvalitní práce. To se netýká jen sportovních výsledků, ale celkového nastavení práce prvního mužstva, což byl také jeden z jeho úkolů. Jeho práce měla přesah i do klubové akademie. Martin má vítěznou mentalitu, tvrdě pracuje a takovou také vytvořil v týmu atmosféru. Již od léta mi bylo jasné, že je to jen otázka času, kdy odejde, protože na jaře ukázal své schopnosti a podobně kvalitních trenérů v Česku moc není. U nás určitě zaujal tím, jak dokázal mančaft zvednout po strašidelném podzimu, ale také například tím, jak rychle dokázal zapracovat do týmu nové hráče.  Jeho odchod mě mrzí i lidsky, protože náš vztah přesahuje pracovní rámec. Nabídka, kterou Martin dostal od Slovácka, je po všech směrech nadstandardní. Stejně jako odstupné, které jsme vybojovali pro klub. I když je Martin výborný kouč, platí, že každý je nahraditelný. Jsem rád, že tu byl po dlouhé době trenér, který odchází, protože dobře dělal svou práci a ne proto, že byl vyhozen. To v Jihlavě nebývalo zvykem. Martinův přestup do nejvyšší soutěže vnímáme jako ocenění nejen kvalitní práce trenéra, ale i a jeho realizačního týmu a celého klubu.“ 

Ředitel klubu Vysočina Jihlava Jan Staněk