Favoritem je celek z Uherského Hradiště, který sice v Karviné přišel o sérii výher, ale v české nejvyšší soutěži neprohrál už dva měsíce a svoji formu se pokusí potvrdit i v celostátním poháru.

Postup do čtvrtfinále MOL Cupu je pro Svědíkův tým jasným úkolem, zvlášť když na rozdíl od předcházejících duelů hraje před vlastními fanoušky.

„Je to samozřejmě zvláštní hrát během pár dnů dva zápasy se stejným soupeřem, pro nás se ale nic nemění. Tak jak chceme uspět v každém ligovém zápase, tak v poháru je to stejné a v pátek uděláme všechno proto, abychom postoupili,“ říká krajní obránce Slovácka Jan Kalabiška.

Trenér Svědík zřejmě oproti poslednímu ligovému utkání pozmění sestavy, šanci dá i méně vytíženým borcům. Hrát určitě nebude záložník Kohút, jenž je na srazu české reprezentační jednadvacítky. Jinak je tým až na dlouhodobě zraněného gólmana Nemravu kompletní.

„Karviná i přes tu pandemii celkem dobře fyzicky připravený tým. Pokud chceme uspět a postoupit, musíme hrát naplno celých devadesát minut a ne část zápasu promarnit. Soupeř má hlavně vpředu dobré hráče. Třeba Papadopulos umí dát gól z každé situace,“ říká brankář Slovácka Pavol Bajza.

Zápas 4. kola začíná na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti v pátek od sedmnácti hodin.

Utkání se původně mělo odehrát ve středu 27. října, ale z důvodu výskytu nákazy covid-19 a následné karanténě hráčů Karviné musel být odložen.

„Držitelé permanentních vstupenek mají vstup na utkání zdarma. Pro ostatní návštěvníky budou v prodeji vstupenky za šedesát korun,“ informuje mluvčí Slovácka Marek Jurák, který zároveň připomíná, že pro vstup na stadion je potřeba dodržet aktuální pravidla a diváci se musí prokázat bezinfekčností.