„Nijak zvlášť to neprožívám, ale je to pěkné číslo,“ usmívá se bývalá hráč Sparty, Plzně, Jablonce či německého Augsburku, jenž se do Uherského Hradiště vrátil loni v létě, aby na Moravě zakončil svoji profesionální kariéru a klubu splatil svůj dluh z doby, kdy jej funkcionáři Synotu vykoupili z tehdy druholigových Drnovic.

O víkendu proti Spartě kouč Svědík důležitého muže raději šetřil, v derby proti Zbrojovce služeb bývalého reprezentanta rád využije. „Milan může na soupeře platit,“ ví dobře trenér Slovácka.

Svědík může v Brně počítat i s kapitánem Daníčkem, který si v neděli odpykal jednozápasový trest a nyní je připravený nastoupit. Mimo hru dál zůstávají Divíšek a Cicilia, v rekonvalescenci je Tomič.

Celek z Uherského Hradiště chce proti moravskému rivalovi odčinit poslední domácí nezdar a navázat na slušný venkovní duel v Liberci. Brno po návratu mezi tuzemskou elitu stále není v pohodě. Zbrojovka zvítězilo v jediném z posledních třináct ligových zápasů, doma je vůbec nejhorším týmem. Na Srbské ze šesti letošních duelů ani jednou nezvítězilo, v tabulce je předposlední.

„Aktuální postavení v tabulce máme v hlavách, ale nemůžeme se tím nechat rozhodit. Je na nás, abychom začali podávat adekvátní výkony,“ doplnil brněnský záložník Ondřej Pachlopník.

Mužstvo se pokusí nastartovat Richard Dostálek. Bývalý reprezentant a dosavadní asistent povede Brno z pozice hlavního kouče, protože Miloslav Machálek byl kvůli špatným výsledkům v úterý odvolán.

„Na základě dosavadních výsledků jsme se rozhodli pro změnu na pozici hlavního trenéra. Chtěl bych poděkovat Milošovi za odvedenou práci, výrazně nám pomohl k návratu do nejvyšší soutěže,“ uvedl ke změně sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Tým byl s novinkou seznámen před úterním dopoledním tréninkem. „Program je teď hodně nahuštěný, důležité bude zapracovat zejména na psychice hráčů. Abychom středeční utkání zvládli, musíme ze sebe každý dostat absolutní maximum,“ řekl nový kouč Dostálek.

FORTUNA:LIGA, 12. kolo 

FC Zbrojovka Brno (17.) - 1. FC Slovácko (9.)

Výkop: středa ve 14.00, stadion Srbská

Rozhodčí: Dubravský - Mikeska, Dohnálek (Černý) | VAR: Orel | AVAR: Poživil

Ligová bilance: 14-7-9

Poslední zápas: 0:1 (58. Juroška, 14. dubna 2018)

Pravděpodobné sestavy: Brno: Floder - Štepanovský, Dreksa, Gajič, Šural - Pachlopník, Vaněk, Sedlák, Fousek - Růsek, Přichystal. Trenér: Dostálek.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela, Sadílek, Navrátil – Kliment. Trenér: Svědík.

Tip Deníku: 1:1