Porážka se bude těžko kousat a promíjet, triumf nad Teplicemi naopak pětatřicetiletému kormidelníkovi přinese opojný pocit a hlavně důvěru vedení klubu i oddaných fanoušků.

„Strašně rád bych zažil pocit vítězství. Kluci jej moc potřebují. Máme pak před sebou další těžké zápasy venku. Je jasné, že fanoušci po sérii porážek nejsou našimi výsledky nadšeni. Věřím ale, že ti co přijdou, dokážou ocenit hru našich kluků. Věřím, že z naší strany to bude jízda a po závěrečném hvizdu se budeme společně radovat,“ přeje si Petr Vlachovský, pro kterého je účinkování na lavičce prvního mužstva v roli hlavního trenéra dosavadní vrchol kariéry.

Před sobotní premiérou nervozitu necítí, příjemnému mrazení po těle se ale nejspíše neubrání. „Těším se,“ přiznává a věří, že ho hráči stejně jako fanoušci při jeho premiéře na postu hlavního trenéra podrží.

„Nejsem naivní. Některé kluky určitě mrzí, že Michal tady už není. Pro některé to zase může být nová šance,“ připomíná Vlachovský,
Ať je to, jak chce, fotbalisté Slovácka po šesti zápasech bez výhry nutně potřebují v lize zabrat.

V cestě jim po reprezentační pauze stojí rovněž devítibodové Teplice. Moravané cítí, že už nemají kam uhnout.

„Tabulkově jsou na tom Teplice podobně jako my. Víme, že musíme a hlavně chceme vyhrát. Bude to velmi důležité utkání pro obě dvě strany. My se soustředíme hlavně sami na sebe. Chceme soupeři vnutit naši hru. Snad nám to tam již konečně začne padat,“ věří krajní záložník či křídelník Slovácka Jan Navrátil.

Celek z Uherského Hradiště se po slušném rozjezdu dostal do problémů. Dobrá nálada definitivně opustila Městský stadion Miroslava Valenty, v Uherském Hradišti na laciné vtípky není správný čas. Všichni si uvědomují vážnost situace. Další domácí ztráta by mohla mít fatální následky.

„Prožíváme těžké období, ale na druhé straně se snažíme naladit pozitivně. V reprezentační přestávce jsme zamakali, tak snad to již konečně zlomíme,“ doufá Navrátil.

Slovácko v reprezentační přestávce, kterou poněkud narušilo odvolání hlavního kouče Michala Korduly a sportovního ředitele Stanislava Levého, pracovalo hlavně na finální fázi a proměňování šancí.

„Ve většině zápasů to bylo herně dobré, ale v koncovce jsme se nedokázali prosadit. Po zápase s Opavou jsme v kabině seděli a ani nedutali. Nechápali jsme, jak jsme mohli prohrát. Těch šancí, co jsme měli… Tři stoprocentní tutovky a další dvě tyčky,“ kroutí hlavou bývalý hráč Olomouce a Liberce.

Utkání 11. kola FORTUNA:LIGY mezi Slováckem a Teplicemi se hraje dnes od sedmnácti hodin.