Petržela minulý týden nedohrál zápas 29. kola právě s Bohemians 1905, když už ve 12. minutě dostal červenou kartu za úder loktem do obličeje hostujícího Jana Vodháněla. Slovácko poté prohrálo 1:2 a první zápas nadstavby s pražským klubem ho čeká v neděli v Uherském Hradišti.

„Aktuální forma soupeře je jedna věc, na druhé straně nás čeká hratelný soupeř,“ říká Svědík. „Musíme se však poučit z předcházejícího utkání a chyb, které jsme se v něm dopustili,“ přidává.

Kouč Slovácka moc dobře ví, že nadstavbová část je úplně jiná soutěž než běžná mistrovská sezona. „Čekají nás specifická utkání, takové play-off. Rozhodovat bude každý vstřelený a inkasovaný gól,“ je přesvědčený.

S trenérem souhlasí také stoper Stanislav Hofmann. „Bude to o první brance,“ míní vysoký zadák. „Bohemka má silné protiútoky, je dobrá směrem dopředu, ale nyní to bude jiný zápas. Podle mě bude hrát více zezadu. Minule jsme si ověřili, že se s ní dá hrát,“ pronesl Hofmann.

Zkušený zadák poslední dva týdny laboroval se svalovým zraněním, nyní už se připojil k týmu a začal s tréninkem. Nedělní důležitý duel tak možná stihne „Dávám se dohromady. Manko tam je, rozhodovat o mém startu se bude až v sobotu,“ přiznává mostecký rodák.

Program nadstavbové části začne v neděli 21. června. Celek z Uherského Hradiště tak měl dost času na odpočinek i přípravu.

Podle Svědíka je lepší, když se pojede v klasickém týdenním cyklu. „Pokusíme se co nejlépe připravit a ve dvojzápase předvést maximum. Chceme sezonu dokončit úspěšně a přes Bohemku se dostat dál,“ přeje si.

Rozjetí Bohemians vyhráli šest z posledních sedmi kol a uspět chtějí i proti Slovácku. „Očekávám hodně vyrovnaný zápas. Hraje se na dvě utkání a přesně tak k tomu musíme přistoupit. První utkání musíme odehrát tak, abychom měli co nejlepší výchozí pozici do odvety," konstatoval asistent trenéra Bohemians Erich Brabec. První utkání skupiny o Evropu se odehrají v neděli, odvety pak následující sobotu.

FORTUNA:LIGA, Semifinále – 1. zápas, Skupina o Evropu 

1. FC Slovácko (9.) - Bohemians Praha 1905 (8.)

Výkop: neděle v 15.00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty 

Rozhodčí: Rejžek – Vlasjuk, Klupák (Hanousek) | VAR: Berka | AVAR: Hock

Ligová bilance: 11-9-7

Poslední zápas: 1:2 (43. Daníček – 4. Pulkrab, 14. Květ, 10. června 2020)

Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Porcal – Reinberk, Kadlec, Daníček, Divíšek – Navrátil, Sadílek, Havlík, Kalabiška – Dvořák – Zajíc.

Bohemians: Valeš – Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher – Levin, Jindřišek, Hronek, Květ, Vodháněl – Pulkrab.

Tip deníku: 1:0