„Sedmička se mi obecně líbí, a že s ní hrál nejlepší střelec klubu Libor Došek jsem se dozvěděl až nyní. Je to pro mě další motivace a výzva,“ říká s úsměvem nová posila Slovácka.

Mládežnický reprezentant Ruska odehrál v minulé sezoně za Krasnodar patnáct zápasů, ve kterých si 189 cm vysoký útočník připsal osm branek. Střílení gólů si od devatenáctiletého forvarda slibují i v Uherském Hradišti.

„Pro mě je vždycky na prvním místě mužstvo. Vždy chci pracovat pro tým, abychom byli co nejvýš. Samozřejmě mám i osobní ambice, takže se chci prosadit do ligového mančaftu a pomoct mu vstřelenými brankami,“ prohlásil na klubovém webu Melekestsev.

O novém klubu má jenom pár informací.

„Vím, že minulou sezonu Slovácko do poslední chvíle bojovalo o skupinu o titul. Nakonec se hrálo ve skupině o postup do evropských pohárů a jsou zde ambice se posouvat výš. Všechno ostatní teprve budu poznávat,“ říká zahraniční akvizice.

Melekestsev pochází ze Stavropolského kraje, kde s fotbalem začínal. Následně se přesunul do Krasnodaru. V největší akademii na jihu Ruska se zdokonaloval. Právě tam si šikovného útočníka vyhlédlo moskevské Dynamo.

„Před pandemií koronaviru jsem byl na hostování v Krasnodaru a teď jsem zde,“ dodává urostlý mládežnický reprezentant Ruska.