Slovácko nastoupilo po vynucené koronavirové pauze na ligový zápas po čtrnácti dnech. V obraně nastoupil uzdravený stoper Hofmann, překvapivě jenom na lavičce začal střelec z Teplic Kohút.

Domácí Slavie je v opačném herním vytížení. Během devíti dnů nastoupila ke svému třetímu zápasu. Proti Slovácku nastoupila před zásadním duelem sezony v Lize mistrů. Proto domácí kouč šetřil opory, proti Slovácku postavil jen dva hráče z úterního pohárového zápasu proti dánskému Midtjyllandu. Čtyři hráči Slavie hráli vůbec poprvé v základní sestavě.

Pro svěřence Martina Svědíka začal zápas tím nejhorším možným způsobem. Uzdravený Hofmann ve vápně potáhl nepříjemného Kuchtu a pro domácí se kopala penalta. Míč si postavil kapitán Slavie, a odchovanec Slovácka Kúdela, gólman Nemrava sice směr střely vystihl, ale balon skončil v síti – 1:0.

Bývalý hráč Slovácka se připomněl znovu po půlhodině hry. Po rohovém kopu se od Kadlece dostal balon k volnému Kudelovi, který z první napálil pravačkou dolní roh Nemravové brány – 2:0. Slavia se dostala velmi lacině do dvoubrankového vedení a Kúdela dal poprvé v kariéře v ligovém zápase dvě branky.

O dvě minuty později mohl korigovat Navrátil, ale jeho střela z nadějné pozice šla vysoko nad bránu.

Hodně vzruchu přinesl závěr poločasu. Nejprve po špatné malé domů Kadlece, kterou vystihl Musa, jen díky štěstí neinkasovalo Slovácko potřetí. Z následného protiútoku faulovali sešívaní Petrželu. Trestný kop z hranice velkého vápna v podání Havlíka skončil na domácí zdi.

Po změně stran mohl korigovat v 48. minutě slovácký Sadílek ale jeho hlavička skončila tyči. Za tři minuty nadělala velké problémy domácímu brankáři střela Havlíka, kterou nakonec Kolář zpacifikoval.

Patrik Hellebrand
Hellebrand nastoupil proti Hanácké Slavii. Duel v Kroměříži skončil 1:1

Desetiminutovka šancí Slovácka vyvrcholila znovu šancí Sadílka, z hranice kolem penalty pálil vysoko nad.

Prakticky z následného protiútoku po hrubce Kadlece šel sám na Nemravu Kuchta, ale gólman Slovácka svůj tým podržel.

Ve druhém poločase vyběhlo na hřiště jiné Slovácko. Agresivnější, bojovnější a také si vypracovávalo gólové šance. Další v pořadí přišla znovu z kopačky Sadílka, Slavii podržel gólman Kolář. Stejně se zachoval na druhé straně slovácký Nemrava, který o pět minut později zneškodnil hlavičku Lingra.

V závěrečné desetiminutovce se šance střídaly na obou stranách. Slavia pečetila výhru gólem v nastavení. Střídající Provod překvapil střelou z úhlu gólmana Slovácka Nemravu – 3:0.

FORTUNA:LIGA, 5. kolo

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 2. a 29. Kúdela, 90. Provod.

Rozhodčí: Franěk – Vitner, Ratajová. VAR. Hanousek.

Žluté karty: Hofmann, Navrátil, Kalabiška, Reinberk – Kúdela.

Diváci: 2 000 (omezená kapacita)

SK Slavia Praha: Kolář – Karafiát (84. Coufal), Kúdela, Zima, Oscar – Takács – Malinský (85. Sima) , Traoré, Lingr – Musa (45. Tecl), Kuchta (74. Provod). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann (80. Kliment), Kadlec, Kalabiška – Daníček, Havlík – Petržela( 65. Kohút) , Sadílek (87. Kubala), Navrátil – Cicilia. Trenér: Martin Svědík.