Celek z Uherského Hradiště šel proti Hanákům do vedení v nastavení prvního poločasu. Branku vstřelil Hofmann, stejný muž neubránil Zifčáka, jeho brankou Sigma zápas otočila. Definitivu výsledku dal pět minut před koncem povedeným volejem střídající Kalabiška.

Bezbranková remíza v uplynulém kole na hřišti pražských Bohemians v boji o pohárovou Evropu nic nevyřešila. Svěřenci Martina Svědíka ztrácí na vysněné čtvrté místo pořád jeden bod. V prvním domácím zápase nadstavby zněl úkol porazit Olomouc. Sigma se výhrou v Plzni znovu dostala do hry o pohárové pozice, o náboj bylo tedy postaráno.

Zápasy s olomouckým klubem jsou dlouhodobě chudé na góly, vždyť hned ve čtrnácti vzájemných zápasech padla maximálně jedna branka.

Martin Svědík udělal oproti remízovému zápasu na Bohemce dvě změny. Místo Kalabišky a Siňavského byli v základu Holzer a Reinberk. Ten se ovšem při rozcvičce zranil, šanci dostal znovu estonský hráč.

Hosté začali útočně. Už po deseti minutách hry se prezentoval velmi povedenou střelou Chytil, brankář Nguyen musel na zem, aby míč vyrazil na roh.

V dalších minutách byla hra rozkouskována množstvím faulů a osobních soubojů. Po půlhodiny hry vystřídal domácí kouč zraněného Petrželu. Do hry šel Juroška, Slovácko tak mělo na hřišti tři útočníky.

Okamžitě po vstupu na hřiště se mohl střídající Juroška dočkat gólu, jeho povedené sólo mu olomoucký gólman vyrazil na roh.

Pět minut před odchodem do kabin hlavičkoval Kadlec, ale vydařená střela skončila v rukavicích brankáře Macíka.

Do vedení šlo Slovácko v první minutě nastavení. Havlík našel hlavu Hofmanna, ktreý s pomocí břevna usměrnil balon do sítě - 1:0.

Slovácko se z vedení dlouho neradovalo. Sigma srovnala krok pět minut po přestávce. Po rohu hlavičkoval nešťastně Mihálik ke své tyči, kde stál olomoucký Ventura a pohodlně zavěsil – 1:1. Sigma vstřelila domácím branku po čtyřech

V 54. minutě mohli jít domácí znovu do vedení, ale aktivního Jurošku vychytal v nájezdu Macík.

Výsledkový obrat dokonala Sigma deset minut před koncem. Pokorný našel dlouhým centrem našel ve vápně střídajícího Zifčáka, kterého laxně bránil Hofmann. Zifčák hlavičkoval k přední tyči gólmana Nguyena 1:2.

Domácí vrhli všechny síly do útoku s vyplatilo se. Kadlec nacentroval do vápna, kde balon Vecheta přiťukl Kalabiškovi, který volejem střelil přesně k tyči – 2:2.

V šestiminutovém nastavení už se nic mimořádného neudálo. Svěřenci Martina Svědíka tak podruhé za sebou s Olomoucí remizovali.

Už v úterý 23.5. nastoupí Slovácko k ostře sledovanému duelu proti pražské Spartě. Utkání na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty začíná v 19 hodin.

FORTUNA: LIGA, nadstavbová část skupina o titu, 3. kolo -
1. FC SLOVÁCKO - SK SIGMA OLOMOUC 2:2 (1:0)
Branky: 45+1. Hofmann.85. Kalabiška – 50. Ventúra, 80. Zifčák (Pokorný). Rozhodčí: Hocek - Vlček, Slavíček (Kvítek) | VAR: Adámková | AVAR: Podaný. Žluté karty: Daníček, Trávník – Pokorný. Diváci: 4 750.
Slovácko: Nguyen – Hofmann, Kadlec, Daníček (71. Šimko) – Siňavskij, Trávník (79. Kim), Havlík, Holzer (71. Kalabiška) – Petržela (28. Juroška), Vecheta, Mihálik (79. Doski). Trenér: Martin Svědík.
Olomouc: Macík – Pokorný, Beneš (C), Zmrzlý – Navrátil, Ventúra (68. Zifčák), Ola, Sláma – Zorvan (54. Pospíšil), Fortelný (68. Vodháněl) – Chytil. Trenér: Václav Jílek.