„Roky se tak hrálo a po třiceti kolech se určil vítěz soutěže. Samozřejmě pokud bude možné odehrát vše i s nadstavbou, tak jenom dobře, ale pokud by to možné nebylo, tak bych zkrácenou variantu, v podobě dohrání alespoň základní části, nezatracoval,“ říká na klubovém webu manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalému reprezentantovi Makedonie by ani nevadilo, kdyby se zbývající utkání odehrály před prázdnými tribunami a bez diváků.

„Lidé jsou po těch dvou měsících hladoví po jakémkoliv sportu. Navíc fanoušci by zápasy mohli sledovat alespoň v televizi nebo na internetu, což je určitě lepší než vůbec," upozorňuje Šumulikoski.

Zda se sezona opožděně dohraje, nebo definitivně odpíská, se rozhodne v úterý 12. května na ligovém grémiu v Praze, kde se bude hlasovat o prodloužení sezony přes 30. červen.

„Pro nás je prioritou, aby se sezona dohrála,“ opakuje Šumulikoski.

Svědíkův tým nyní čeká na očekávaný verdikt a dál se chystá na restart nejvyšší české fotbalové soutěže.

S uvolňováním opatření se ovšem často mění podmínky, od příštího pondělí mohou Daníček a spol. trénovat bez omezení. Ve hře jsou i přípravné zápasy.

„Samozřejmě alespoň dvě utkání na rozehrání by byly dobré, ale když budou mít všichni stejné podmínky a nebude je hrát nikdo, tak bych to akceptoval. Je lepší hrát ligu i bez přípravných utkání,“ myslí si Šumulikoski.

Podle Svědíka hráči ale potřebují odehrát alespoň nějaké přípravné duely.

„Jedna věc je trénovat, byť ve skupině, ale druhá věc je zápasová praxe. Přeci jen pauza bez fotbalu byla poměrně dlouhá, tak jak je tomu po pauzách v létě či v zimě. Máme něco rozdělaného a následující dny by to mohlo být potvrzeno," informuje kouč Slovácka, který ani v přestávce nemá k dispozici kompletní tým.

Na marodce dál zůstávají útočník Kliment, který má problémy s kolenem, a také další forvard Filip Vecheta. Mládežnický reprezentant rehabilituje po problémech s achilovkou. Se svalovým zraněním se v minulých dnech potýkal záložník Marek Havlík, jenž však již začal s tréninkem.