Moravané si do hlavního města jedou pro povinný postup. „Samozřejmě roli favorita se nezříkáme. Chceme dál, proto musíme zvítězit. Sestavu poskládáme podle aktuálního zdravotního stavu, ale s nějakou větší rotací nepočítáme,” říká před pohárovým duelem trenér Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště neznámého soupeře z třetí lihy nepodceňuje.

Účastník ČFL je sice ve skupině B až na třináctém místě, když v dosavadních osmi kolech získal jen devět bodů, a v kádru nemá žádná známá jména, ale ve 2. kole MOL Cupu senzačně zvítězil v Liberci 2:1 a nyní se chystá na další tým z nejvyšší soutěže.

„Pohárové zápasy jsou vždycky specifické a překvapivé výsledky vidíme i v jiných ligách. Pro týmy z nižších soutěží je tam zvýšená motivace, mnohdy je to pro ty kluby utkání roku,“ připomíná Svědík.

Sobotní derby v Uherském Hradišti opanovalo domácí Slovácko (bílé dresy), které zvítězilo nad Zlínem 3:0.
Byli jste na derby Slovácka se Zlínem? Podívejte se, jak to žilo na stadionu

„Zbuzany dokázaly vyřadit ligový tým, navíc Liberec se tím zápasem chtěl nastartovat, takže rozhodně to nebyl zápas, který by Slovan nějak vypustil,” přidává.

Důkaz, že kouč Slovácka bere středeční duel se vší vážností dokazuje i video, pomocí kterého hru nejbližšího soupeře zkoumá.

„Není to ale z důvodu, abychom se přizpůsobovali jejich hře, ale spíš abychom našli jejich slabiny jak v útočné, tak i obranné fázi,“ říká.

„Pořád je to soupeř s určitou kvalitou a jak jsem zmiňoval, pro ně to je zápas sezony, takže má zvýšenou motivaci, a proto je potřeba k tomu přistupovat se vší zodpovědností a koncentrací,” dodává Svědík.

Fotbalisté Zlína protestují proti verdiktu rozhodčího Pechance. Foto: Deník/Stanislav Dufka
Byl jsem v šoku, přiznal Jelínek. Vyloučení bylo přísné, souhlasil Svědík

Obezřetný je i krajní obránce či záložník Slovácka Jan Kalabiška.

„Nevím sice, jak vypadal samotný zápas Zbuzan s Libercem, ale z vlastní zkušenosti vím, že tyto pohárové zápasy jsou nevyzpytatelné, ošemetné. Určitě to ta nebudeme mít jednoduché. Už i trenér nás nabádal k tomu, abychom nic nepodcenili. Určitě to nebude snadný soupeř,“ ví dobře zkušený fotbalista.


Načítám výsledky …
 

Načítám tabulku …