Dočasnému trenérovi Slovácka Petru Vlachovskému se krátí čas. Prodloužit pobyt na střídačce v pozici hlavního kouče ligového mančaftu mu může jedině bodový zisk. Případná porážka by nejspíše urychlila jednání posledního týmu FORTUNA:LIGY s Jihlavou.

Právě po kouči Vysočiny Martinu Svědíkovi vedení Slovácka mocně prahne. Jihlavští funkcionáři ale dál zůstávají neoblomní. První nabídku celku z Uherského Hradiště neakceptovali, nyní je na tahu Slovácko. Na Vysočině chtějí, aby úspěšný trenér dodržel smlouvu a v týmu účastníka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dodržel smlouvu.

Vlachovský ale svoji situaci neřeší a s týmem se plně koncentruje na veledůležitou bitvu v Příbrami.

„Chceme tam uspět. Co bude dál, se uvidí,“ opakuje.

Petr Reinberk. Ilustrační foto.
Reinberk: Musíme hrát jako druhou půlku na Viktorce

Ovšem ani příbramský nováček neprožívá zrovna veselé období. Po posledním pětigólovém výprasku v Opavě to přiznal také trenér Josef Csaplár, podle kterého by v podobné situaci měla problém i slavná Barcelona.

„Prožíváme špatné období a dostáváme hodně gólů,“ říká Csaplár.

Středočeši poslední tři zápasy jednoznačně prohráli, navíc inkasovali hrozivých patnáct branek, což může být dáno několika aspekty. Jeden z nich je ovšem podle známého trenéra zásadní.

„Je to složité. Máme jisté absence, navíc nám chybí Slepička. Bez něj a bez Matouška je to jako když Barceloně odejde Messi nebo Suárez,“ naznačil, jak velké osobnosti ve svém týmu oproti úspěšnému úvodu sezony postrádá.

Jenže Matoušek už střílí góly za Slavii a Miroslav Slepička by měl být k dispozici až na jaře. Tak dlouho však borci od Litavky čekat nemohou. Restartovat potřebují okamžitě, protože v sobotu je čeká důležitý duel doma se Slováckem, což si uvědomuje i jejich zkušený stratég. „Končí určité období mládí a kravin, teď u nás nastává období dospělosti,“ má jasno Csaplár.

Slovácko cítí šanci a o body se porve.

„Musíme mít kvalitu na míči, a pokud se nám bude dařit v kombinaci, tak věřím tomu, že jsme schopní v Příbrami i vyhrát,“ říká devatenáctiletý záložník Patrik Hellebrand.