Východočeši zase v případě úspěchu upustí barážové příčky, posunou se nahoru. Duel v pražském Ďolíčku, kde hrají Východočeši kvůli rekonstrukci Letního stadionu domácí ligové zápasy, má výkop v sedmnácti hodin.

Celku z Uherského Hradiště se vstup do druhé poloviny sezony příliš nevyvedl, i přes postup do semifinále MOL Cupu se trápí hlavně v ofenzivě. Proti Slavii ani Zlínu neskóroval, nevypracoval si pořádnou šanci.

„Nejsme v komfortní situaci, nedaří se nám v mnoha dílčích činnostech. Zápasy jdou ale rychle za sebou, tak není čas se vtom nějak babrat. Musíme začít z gruntu a hlavně vzadu od nuly. Věřím, že se probudí i střelci a konečně dáme gól," přeje si nejen asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

FORTUNA:LIGA, dohrávka 20. kolo
FK Pardubice (15.) – 1. FC Slovácko (5.)
Výkop:
v úterý v 17.00, stadion Ďolíček
Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych (Krejsa) | VAR: Franěk
Ligová bilance: 2-0-1, 5:3
Poslední zápas: 1:2 (62. Cadu – 3. Daníček, 14. Petržela, 28. srpna 2021)
Pravděpodobné sestavy: Pardubice: Letáček – Cadu, Hranáč, Pojezný, Čelůstka – Čihák – Tischler, Vacek, Solil, Lupač) – Matějka. Trenér: Krejčí.
Slovácko: Fryšták – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Petržela, Havlík, Daníček, Sadílek, Holzer – Jurečka. Trenér: Svědík.
Tip Deníku: 0:1

Hlavní kouč Svědík, který po derby postrádá marody Nguyena a Kohúta, ale počítá již s veteránem Petrželou, volá hlavně po větším nasazení a důrazu v šestnáctce soupeře. „Musíme to něčím zlomit. Náš výkon musí být srdnatější, agresivnější, organizovanější. Mám pocit, že tomu nejdeme naproti. Musíme víc pracovat,“ burcuje. „Ono nepůjde mávnout kouzelným proutkem a říct si, že teď začneme hrát. Tohle je málo. Měli bychom se nad tím hodně rychle zamyslet a něco s tím začít dělat. Hlavně musíme být daleko zodpovědnější. Tohle je málo,“ přidává trenér Slovácka.

Kadlec a spol. na podzim zdolali Pardubice v lize po předchozích dvou porážkách, v Ďolíčku je čeká těžká šichta. „Bude to těžký boj,“ uvědomuje si Palinek.

„Pardubicím jde o hodně, potřebují body k úniku ze spodních příček. My se ale primárně soustředíme na svůj výkon, který musí jít nahoru. Snad to prolomíme," doufá. Zajímavý bude souboj pro kouče Slovácka Martina Svědíka, který začínal trenérskou kariéru právě ve východočeském klubu, k Pardubicím jej pojí pouto, má tam pořád kamarády, známé.

Přátelství ale půjde v úterý stranou. Předposlední tým potřebuje zabrat. Do jarní části ligového ročníku vstoupily po dvou odložených duelech až v sobotu bezbrankovou remízou s Hradcem Králové, přestože hodinu hrály bez vyloučeného kapitána Jana Jeřábka.

„Náš cíl je jasný, dostat se ze spodku. V tom nám nesmí zabránit ani terén na Bohemce. Musíme hrát tak, abychom zápasy zvládli. Se Slováckem budeme zase chtít naplno bodovat. Mužstvo na to určitě má, kvalitu potvrdilo v sobotním derby s Hradcem Králové," prohlásil pardubický trenér Jaroslav Novotný, který vede mužstvo společně s Jiřím Krejčím.

Bývalý trenér Slovácka Svatopluk Habanec při domácím derby se Zlínem.
Habanec po derby soucítí hlavně s fanoušky. Krize? Ofenziva zažívá nějaký útlum

Pardubice v roli domácího týmu nezvítězily v Ďolíčku od srpna v osmi ligových duelech za sebou. Slovácko zase v nejvyšší soutěži nevyhrálo venku poslední čtyři utkání.

Fanoušky z Moravy zaujala i zpráva o přesunutí semifinále MOL Cupu proti Hradci Králové. Duel se odehraje v náhradním termínu.

„Původně se pohárové utkání mělo odehrát příští týden ve středu, ale na žádost klubu z Hradce Králové se odehraje na fotbalovém stadionu v Mladé Boleslavi až v pátek 25. března od sedmnácti hodin,“ informuje mluvčí Slovácka Marek Jurák.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …