Čtyřiadvacetiletý fotbalista na jaře naskočil do všech pěti duelů, pokaždé ale jako střídající hráč. V základní sestavě ještě nebyl, přednost dostávají Vecheta s Mihálikem. On je až třetím v pořadí. „Musím si šanci zasloužit,“ ví dobře.

Potrestaný trenér Svědík, kterého čeká poslední zápas mezi diváky, v MOL Cupu zřejmě po porážce na Slavii obmění sestavu, kterou přizpůsobí nejen soupeři, ale i zdravotnímu stavu mužstva.

Vrací se sice Kohút, na marodce ovšem dál zůstávají Holzer s Mihálikem i Kim. Podle Šašinky se nedělní těžký duel v Praze na mužstvu nepodepíše. „Nebude problém zregenerovat. Už s tím máme z podzimu nějaké zkušenosti,“ připomíná účast v základní skupině Konferenční ligy odchovanec Baníku.

Do Evropy by se tým z Uherského Hradiště probojoval i letos. Našlápnuto má dobře. „Chceme jít dál. Víme, že z poháru vede nejkratší cesta,“ uvedl.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec při zápase proti Fenerbahce Istanbul.
Kapitán Slovácka Kadlec přiznává: Na Slavii jsme moc nebezpeční nebyli

Také kapitán Slovácka Michal Kadlec přikládá čtvrtfinále MOL Cupu velkou váhu. „Vnímáme, že pohár je pro nás důležitý. Bereme ho se vší vážností. Hrajeme doma a chceme ten zápas zvládnout.,“ říká.

Moravané budou v utkání favoritem. Na jaře se jim výsledkově daří, poprvé prohráli až na Slavii, kde navíc inkasovali první dvě branky. Klokani ale budou bojovat. Už na podzim si z Uherského Hradiště po výhře 4:2 odvezli všechny body, nyní chtějí na Městském stadionu Miroslava Valenty urvat i postup.

„Soupeři odešlo několik důležitých hráčů, jako Hronek nebo Květ, ale i tak tam mají dost šikovné hráče. Havně nahoře jsou Puškáč s Drchalem. Ale i ostatní jsou velice nepříjemní,“ vnímá.

„Bohemka to má dobře poskládané a nebude to nic jednoduchého, ale máme jí co vracet, takže chceme vyhrát a postoupit,“ dodává odhodlaně.

Středeční pohárový duel začíná v Uherském Hradišti v sedmnáct hodin.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...