Trenér Martin Svědík už bude mít k dispozici také avizovanou posilu, urostlého útočníka Rigina Cicilia z FC Eindhoven. Další nový hráč, jednadvacetiletý Slovák Michal Tomič ze Žiliny, po operaci kolena a dlouhé pauze dohání kondiční manko a stejně jako útočník Jan Kliment se tento týden připravuje s třetiligovým béčkem.

Šanci v přípravě dostanou i hráči, kteří se do mateřského oddílu vracejí z hostování. O místo v kádru zabojují také talentovaní mladíci Polášek, Vincour, Mareček či Vecheta.

„Příprava bude náročná, uvidíme, kdo z nich nakonec v áčku zůstane,“ říká manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Smlouvu prodloužili mazáci Kadlec, Divíšek i Navrátilec. Naopak Dvořák se po konci hostování vrací zpět do Olomouce a Zahustel, který je po operaci ruky, míří do Sparty, kde má stále platnou smlouvu.

Vedení Slovácka nyní řeší příchod minimálně ještě jedné posily. Kouč Svědík má zájem hlavně o křídelníka, ve hře je také další a tolik potřebný útočník či podhrotový hráč.

„Něco máme rozjednaného, ale koronavirus vnesl do všeho pořádný zmatek. Některé ligy skončily, jiné se ani nedohrály. Jinde zase nemají otevřené přestupní okno,“ připomíná.

Fotbalisté Slovácka v letní přestávce sehrají tři přípravné zápasy. Slovácko by se ve středu 22. července mělo utkat s Blanskem, v sobotu 25. července se Zlatými Moravci a ve středu 29. července se Slovanem Bratislava.

„Místa a časy ale teprve upřesníme,“ uvedl Šumulikoski.

Klub kvůli pandemii koronaviru v předstihu zrušil první zahraniční soustředění, nad druhým herním visí velký otazník.

„Chceme si zahrát s kvalitními soupeři, ale uvidíme, jak to všechno dopadne,“ dodal Šumulikoski.