Favoritem byl jasně domácí tým, který pod koučováním Martina Svědíka urval z posledních pěti zápasů čtyři výhry. Sebevědomí domácích navíc narostlo po vyhraném derby ve Zlíně.

Z vítězné zlínské sestavy scházel vykartovaný Navrátil, které na kraji zálohy nahradil Diviš. Na hrot se potom postavil uzdravený Zajíc.

Úvod patřil jasně domácímu týmu. Jestliže mužstvo trenéra Svědíka v uplynulém kole nevystřelilo na branku, tak proti Karviné si chtělo statistiku vylepšit už během úvodní patnáctiminutovky. Postupně ohrozili gólmana Berkovce Zajíc, Janošek a aktivně hrající Diviš.

Karvinští dali o sobě vědět poprvé po půlhodině hry. Parádní střelu Budínského, která směřovala do šibenice, vytěsnil Trmal.

To byla také jediná šance hostujících hráčů. Většinou se hrálo na polovině Karviné a z dalšího závaru byl ve vápně faulovaný Diviš a Slovácko kopalo penaltu. Míč si postavil kapitán Vlastimil Daníček, který poslal Berkovce do protipohybu jeho střely – 1:0.

První půlka skončila zaslouženou výhrou domácí celku, který byl aktivnější a měl větší chuť po vítězství.

Aktivita byla na kopačkách Slovácka i v začátku druhého poločasu. Už po deseti minutách hry se po kontaktu Smrže a Diviše kopala pro domácí druhá penalta. Míč si znovu postavil kapitán Vlastimil Daníček a znovu se nemýlil – 2:0.

Po hodině hry se dožadovali penalty také hosté, ale karvinský Faška dostal za simulování žlutou kartu.

Po dvoubrankovém vedení domácích hra upadla, Karviná na obrat neměla sílu a Slovácko bylo s dvěma góly spokojeno.

Patnáct minut před koncem měl na kopačkách hattrick domácí kapitán Daníček, ale z nadějné pozice trefil tyčku.

V samém závěru už si ani jedno mužstvo žádnou solidní příležitost nevypracovalo. Slovácko tak pod vedením trenéra Martina Svědíka vyhrálo čtvrtý zápas z pěti.

FORTUNA: LIGA - 21. kolo

1. FC Slovácko – MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 36. a 55. Daníček. Rozhodčí: Orel – Koval, Hock. Žluté karty: 3. Kalabiška – Záhumenský, Bukata ,Smrž, Faško, Dramé ,Djordjevič. Diváci: 4 127.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček, Janošek (76. Hellebrand) – Jaroslav Diviš, Havlík, Kalabiška – Zajíc (69. Reinberk). Trenér: Svědík.

MFK Karviná: Berkovec – Krivák, Rundić, Djordjevič – Jan Moravec, Bukata, Smrž (58. Faško), Budínský (C), Záhumenský – Guba (46. Dramé), Ba Loua (72. Lingr). Trenér: Hrnčár.