Daníček a spol. ve 27. kole FORTUNA:LIGY podlehli mistrovské Plzni 0:1, když jediný gól inkasovali z penalty nařízené sudím Markem až po zhlédnutí videa.

Hostující Patrik Hrošovský pokutový kop ve 28. minutě proměnil a zajistil favoritovi tři body.

Celek z Uherského Hradiště i přes sympatický výkon na remízu nedosáhl.

Svědíkův tým čeká na výhru od 16. února, kdy zvítězil na sestupem ohroženou Karvinou. V dalších šesti duelech ale získalo jenom tři body a v tabulce kleslo na dvanácté místo.

Marek Havlík (vlevo)
Havlík: Proti Plzni si penalty obhájí vždycky. Nemá cenu se o tom bavit

Slovácko neporazilo Plzeň od roku 2006 a dlouhé čekání neutnulo ani v neděli večer.

Domácí trenér Martin Svědík po propadáku v Teplicích udělal v sestavě hned tři změny. Místo útočníka Hološka nastoupil Zajíc, Sadílka se Šimkem nahradili Diviš a Divíšek.

Slovácku proti Viktorii scházel také zraněný bek Reinberk nebo středopolař Janošek, kterému sice vypršel dvouzápasový disciplinární trest, ale kvůli dohodě klubů v nedělním souboji nenastoupil.

Plzeňský kouč Vrba zase na Moravě postrádal zraněného útočníka Beauguela. Pouze na lavičku se oproti předcházejícímu zápasu s Bohemians 1905 posadili Hořava s Kovaříkem, do sestavy se naopak vrátili Procházka s Kayambou.

Úvod utkání poznamenalo zranění stopera Kadlece. Bývalého reprezentanta hned v 16. minutě vystřídal Chorvat Franič.
Favorit v úvodní čtvrthodině zahrozil střelami Procházky a Chorého.

Do poklidného zápasu ve 26. minutě vstoupilo video. Hlavní rozhodčí Marek ještě nedovolený zákrok domácího záložníka Havlíka na zakončujícího Kayambu nepostřehl, ale na pokyn videorozhodčího si prohlédl záznam a bez váhání ukázal na bílý puntík.

Středopolař Slovácka se podle dostupných záběrů provinil zatáhnutím za dres a za svůj čin obdržel žlutou kartu.

Penaltový specialista Trmal sice směrem rány Hrošovského vystihl, balon ale skončil přesně u levé tyče.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Měli jsme to tady hodně těžké, ale penalta byla, míní Vrba

Moravané, kteří začali proti favoritovi bojácně, ožili až v závěru první půle, ale Diviš ve slibných pozicích neuspěl a Havlík pálil z dálky vedle.
Slovácko i po změně stran začalo aktivně.

Domácí měli tlak, v 53. minutě se po zákroku na Diviše rovněž dožadovalo penaltu, ale sudí Marek po konzultaci s videorozhodčím nechal pokračovat ve hře. Pak pálil Kalabiška v záklonu mimo.

Plzeňští se spíše bránili, ale z rychlých kontrů hrozili. Druhý gól měl na hlavě Chorý, ale v jasné šanci mířil nad.

Západočeši si v nervózním a hektickém závěru hubené vedení pohlídali, Moravané platonickou převahu nezužitkovali.

Slovácko se pokusí utnout dlouhou sérii bez výhry v sobotu, kdy doma hostí v důležité bitvě Příbram.

Fotbalisté Uherského Brodu podlehli Novému Městu na Moravě 0:2. Na snímku záložník Tomáš Ťok.
První porážka. Broďané zaspali úvod, Vrchovině podlehli 0:2