„Slavia je v současnosti klub s nejlepší formou,“ říká zkušený obránce.

Kordulovu partu po reprezentační přestávce čeká náročná šichta. Do Uherského Hradiště se po týdnu vrátí několik členů národního týmu Bořil, Souček, Sýkora nebo Hušbauer ale tentokrát nebudou hájit barvy české fotbalové reprezentace, ale pražské Slavie. Právě sešívaní jsou dalším soupeřem Slovácka v boji o ligové body.

„Musíme se zaměřit na defenzivu,“ ví Krejčí.

Bojovný a taktický výkon pomohl Moravanům na jaře v Edenu, kde remizovali 0:0. Bezbrankovou remízu by devátý tým tabulky bral i nyní.

„Musíme se zlepšit a vrátit se k tomu, jak jsme hráli jarní zápasy. To znamená s nulou nebo s minimem obdržených branek. Teď naopak hodně branek inkasujeme,“ připomíná obránce Jiří Krejčí.

Hráši Slovácka se v reprezentační pauze zaměřili především na zlepšení kondice. Neoblíbený dril Daníčkovi a spol. zpestřilo pohárové utkání na hřišti divizních Tasovic.

„Rekondiční blok jsme díky utkání MOL Cupu neměli tak dlouhý. Na druhé straně na zápas se Slávií se intenzivně připravujeme jak po kondiční, tak i po taktické stránce,“ hlásí Krejčí.

Borci ze Slovácka před nedělním atraktivním soubojem trávní spoustu času i u videa. Na obrazovce si rozebírají klíčové hráče Slavie a hledají se naučená schémata, podle kterých soupeř zakládá útoky a vytváří si šance. Kordula se svými asistenty svěřencům důkladně rozebírá také způsob slávistického presinku.

„Je to docela obsáhlé a přináší nám to důležité informace,“ vysvětluje stoper Slovácka.

Kolik taková příprava zabere času, se nedá úplně určit.

„Ono se to tak jednoduše říct nedá, protože se to prolíná. Nemůžeme říct, že video trvá dvacet minut a to je všechno. V průběhu týdne se připravujeme z pohledu toho, jak hrají oni a jak chceme hrát my. Taktické pokyny jsou udávány i přímo na hřišti během tréninku,“ upřesňuje Krejčí.

Sám hledá cesty, jak na rozjetou Slavii vyzrát.

„Výhodou by mohlo být, že teď je nahoře. Porazili Plzeň, někteří hráči byli na reprezentačních srazech, a najednou ten zápas na Slovácku by v jejich očích nemusel být tak atraktivní,“ myslí si zkušený zadák.

Zatímco Pražané mohou moravský celek podcenit, u soupeře nic podobného nehrozí. Fotbalisté Slovácka se chtějí na silného soka vytáhnout. Ukázat, že poslední nepovedené ligové duely už jsou zapomenuté.

„Pokud by se nám podařilo jít do vedení, tak by to mohlo strhnout nás i diváky. Můj názor je, že česká liga je hodně o první brance, a pak se mění charakter utkání pro obě mužstva,“ vysvětluje Krejčí.

Sílu Slavie ale nijak nesnižuje.

„Každý post je samostatná individualita. Nebudu se bavit o obraně, to je skála. Nejvíce mě zaujal Hušbauer s přesností jeho přihrávek na opravdu malém prostoru. Ale jsou tam samozřejmě další hráči. Tecl, Zmrhal, Sýkora a hodně to podporuje Coufal, Stoch.. V tomto ohledu to bude nepříjemné, že najednou jich tam může být osm ve vápně,“ dodává Krejčí.

Utkání mezi Slováckem a Slavií Praha se hraje v neděli 16. září od osmnácti hodin.

Autoři: Marek Jurák, Libor Kopl