Druhou branku letošního ročníku zaknihoval ve středečním duelu proti Karviné.

V důležitém zápase o návrat Slovácka mezi elitní šestku skóroval záložník Slovácka Marek Havlík už po čtyřech minutách hry, když se parádně trefil přes zeď z přímého kopu.

Hostující gólman Bolek si sice na míč sáhl, ale bylo to spíš symbolické.

Ještě před tím, než zahrál standardní situaci, tak se ještě záložník Slovácka radil se spoluhráčem Lukášem Sadílkem.

Vlastimil Daníček (vlevo).
Kapitán Daníček: Šesté místo je odměna za naši práci, říká

„Bavili jsme se, kdo to bude kopat, nakonec jsem si vzal balon já. Trefil jsem to mezi hlavami karvinských hráčů ve zdi. Míč zapadl k tyči, takže super,“ okomentoval úvodní trefu Marek Havlík.

Odchovanec fotbalu z Lubné u Kroměříže, ale moc dobře ví, že vstřelených branek se od něho očekává ještě o něco víc.

„Je pravda, že jsem dlouho nedal gól, už bylo načase. Můžeme být spokojení, dali jsme rychle druhou branku, vyhráli jsme a Karvinou jsme do ničeho nepustili,“ povídal Marek Havlík, který měl před restartem ligy menší zdravotní problémy.

„Měl jsem menší trhlinu ve svalu, ale už se to dalo do pořádku. Jsem v pohodě,“ hlásí záložník Slovácka.

Na Slovácku jsme byli jaloví, říká Petr Bolek

V menší pohodě byl po zápase na Slovácku karvinský gólman Petr Bolek. Zkušený brankář, který dokonce před třinácti lety, chytal za tým z Uherského Hradiště, se ze svého bývalého působiště vracel bez bodů. Odchovanec ostravského Baníku uznal, že porážka jeho týmu byla zasloužená.

„Na Slovácko jsme jeli s tím, že nechceme dostat brzy branku, ale už ve čtvrté minutě jsme inkasovali. První gól byl těžký balon, pak přišla penalta, po ní jsme byli jaloví. V první půlce jsme prakticky nevystřelili na branku. Musíme být údernější, musíme si vypracovat víc gólových šancí. Ve druhé půlce jsme měli jedinou šanci, ale i ta zůstala hluchá. Také proto odjíždíme s prázdnou,“ hodnotil středeční duel Petr Bolek.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Věci, které se udály v Liberci, nás stmelily, těší po výhře trenéra Svědíka