„Proti některým týmům se nám daří míň. Máte to v hlavě, ale Bohemka není mužstvo, z kterého bych měl nějakou fobii nebo blok,“ říká Patrik Šimko a připomíná letošní výsledky. „Poslední zápasy jsme byli úspěšní. V lednu jsme tam vyhráli a v odvetě byla remíza.“

Bohemka získala z posledních čtyř ligových zápasů jedinou výhru a inkasovala třináct branek. Navíc bude pražský tým v Uherském Hradišti oslabený. V uplynulém kole dostali čtvrtou žlutou kartu Köstl a Květ. „I tak se musíme mít na pozoru. Stoper má čtvrtou žlutou, uvidíme, co se v jejich sestavě změní. Klidně ať chytí formu, ale až po našem vzájemném zápase,“ říká s úsměvem Patrik Šimko.

Zápasy proti Bohemians většinou moc fotbalové krásy nepobraly. Obyčejně to bývá boj s minimem gólových šancí. Obránce Slovácka si myslí, že tentokrát to bude jinak.

„Za poslední dva roky změnil tým herní tvář. Před tím to bylo bojovné mužstvo, které sázelo na zabezpečenou obranu. Momentálně hrají vzadu na tři obránce a chtějí víc útočit. Potvrdili to i na Baníku. Měli hodně šancí, dokonce vedli, ale lacino inkasovali. Tentokrát čekám jinou Bohemku - víc ofenzivní.“

Utkání 11. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FC Slovácko, 16. října 2021 v Ostravě. Trenér Slovácka Martin Svědík.
Svědík po triumfu ocenil náhradníky, káral Kalabišku. Co řekl na penaltu?

Svěřenci Martina Svědíka jedou na úspěšné vlně. Vyhráli čtyři zápasy v řadě. Na domácím hřišti ještě neztratili ani bod. Svoji formu potvrdili i v minulém kole výhrou (2:1) v Ostravě. Patrik Šimko naskočil do hry na Městském stadionu ve Vítkovicích dvacet minut před koncem. Jaké úkoly měl od trenéra?

„Poslal mě s Markem Havlíkem víc do středu hřiště, ve druhé půlce nás tam Baník začal přehrávat. Chtěl, aby byla hra víc organizovaná. Lukáš Sadílek se posunul víc dopředu. Myslím, že jsme závěr zvládli. Všechny střídající hráče trenér pochválil. Na úterním hodnocení řekl, že významnou měrou ovlivnili zápas,“ připomněl Šimko také aktivního Navrátila a bojovného Ciciliu.

Patrik Šimko si v letošní sezoně zaknihoval za Slovácko pět startů. Fotbalisty, který oslavil v červenci třicáté narozeniny, není s aktuálním vytížením spokojený.

„Nejsem a nemůžu být spokojený, to je jasné. Druhý zápas v Liberci mi moc nevyšel, sám na sebe jsem byl naštvaný. Je nás tu hodně, když uděláte chybu, tak naskočí další. Navíc mančaft táhne vítěznou sérii bez prohry. Trenér má určitou kostru mužstva, kterou nechce moc měnit, ale nedělám si z toho těžkou hlavu. Věřím, že šance přijde,“ říká na závěr zkušený obránce.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …