„Už při rozcvičce mi to tam docela padalo, kluci mi říkali, ať střílím i v zápase. Byla to vydařená kombinace. Ljovin balon hezky posunul, byla to pěkná střela, prošla až do sítě. Jsem moc rád, že ta akce skončila gólem,“ okomentoval jediný brankový moment zápasu čtyřiadvacetiletý útočník.

Hráči Slovácka si postup do finále užili. Do Mladé Boleslavi je přijelo podpořit odhadem na tři stovky fanoušků. Jak se těší na finále proti pražské Spartě, které je na programu ve středu 4. května?

„Těšíme se hodně. Finále budeme hrát doma. Věřím, že před vyprodaným stadionem. Je to finále. Hraje se proti Spartě, bude plno, takový zápas chce hrát každý. Dáme do toho všechno,“ slibuje Ondřej Šašinka.

 Semifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu: FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko.
Slovácko je po třinácti letech ve finále poháru. O trofej se utká se Spartou

Střelec jediného gólu, ale musel nějakých pět minut po změně stran nuceně vystřídat.

„Ke konci poločasu jsem šel do hlavičky, trochu jsme se srazili hlavami. V poločase to bylo ještě dobré, ale pak se mi začala motat hlava, chtělo se mi zvracet, tak jsem raději odstoupil,“ vysvětloval Šašinka.

Stejně jako trenér domácích Miroslav Koubek, také kapitán Adam Vlkanova vyzvedl sympaticky kvalitu Slovácka.

„Musím říct, že první půlku bylo Slovácko lepší. My jsme měli dvě šance, ale gól nedali. Ve druhém poločase jsme se nedostali do vážnější příležitosti. Slovácko si nejtěsnější vedení pohlídalo,“ přiznal domácí kapitán.