Tým z Uherského Hradiště, který v utkání nezvykle ani jednou nefauloval, vyhrál v nejvyšší soutěži po devíti zápasech. Středočeši nenavázali na víkendové vítězství v Ostravě a Slovácko v lize posedmé za sebou neporazili.

Do základní sestavy Slovácka se vrátil Reinberk, od první minuty hráli Kvasina se se Siňavskim, jen mezi náhradníky naopak usedli Petržela s Daníčkem či Trávníkem.

Hostům ze zdravotních důvodu scházeli Cicilia a Doskim. Trenér Martin Svědík po červené kartě v Plzni sledoval duel jenom z tribuny. Na lavičce ho zastoupil asistent Jan Baránek.

Moravané vstoupili do utkání lépe, v úvodu střetnutí byli aktivnější. Střelu Havlíka ještě domácí obránce Král zblokoval na roh. Po něm už ale hosté udeřili.

Po Havlíkově rohovém kopu Kalabiška na přední tyči sklepl míč Juroškovi, který pumelicí z hranice šestnáctky otevřel skóre.

Dravý křídelník Slovácka skóroval popáté v sezoně.

Celek z Uherského Hradiště dál hrozil. Ve 24. minutě střílel z trestného kopu Havlík, domácí brankář Mikulec míč s námahou vyrazil na roh.

Pak se do šance dostal Kvasina. Rakouský forvard posunul míč za vyběhnutého gólmana Mladé Boleslavi, Mikulce ale zastoupil stoper Král.

Po půlhodině pálil Holzer, domácí ale zachránilo břevno.

Na zlínské Vršavě se v úterý uskutečnilo krajské finále McDonald’s Cupu 2024.
McDonald’s Cup: slaví ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Slovenská Zlín

Slovácko bylo dál aktivnější, daleko nebezpečnější. Po Holzerově centru hlavičkoval Kim mimo.

Středočeši se probrali až na konci první půle, k pořádnému zakončení se ale do přestávky nedostali.

Hru domácích rozhýbal až ve druhé půli střídající Kušej. Hosté naopak přišli o zraněného obránce Reinberka.

I tak dál hrozili. V 55. minutě po Juroškově přihrávce pálil Kvasina mimo, vzápětí mířil těsně vedle střídající Blahút.

Mladá Boleslav po přestávce zvýšila obrátky, více se tlačila dopředu. Po Ladrově přihrávce pálil z otočky Hilál, Hofmann ale jeho ránu zblokoval. Ránu Kušeje zase vyrazil Heča.

Moravané odolávali, chodili do otevřené obrany, pojišťující druhou branku ale nepřidali.

Na druhé straně vzadu byli pozorní a těsné vedení 1:0 bez větších problémů uhájili.

Fotbalisté Slovácka se pokusí na venkovní triumf navázat i v sobotu proti druhé Slavii. Závěrečný domácí duel nadstavby a možná i celé sezony začíná v sedmnáct hodin.

FORTUNA:LIGA, Skupina o titul, 3. kolo -
FK MLADÁ BOLESLAV – 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:1)
Branka: 4. Juroška. Rozhodčí: Černý - Paták, Podaný (Starý) | VAR: Kocourek | AVAR: Váňa. Žlutá karta: Jawo (Mladá Boleslav). Diváci: 1844.
Mladá Boleslav: Mikulec – A. Kadlec (63. Suchomel), Král, Suchý, Kostka – Sakala (73. Matějovský) - Karafiát – Vaníček (46. Kušej), Ladra, Jawo (46. Žitný) – Hilál (63. Pulkrab). Trenér: Holoubek.
Slovácko: Heča – Reinberk (50. Blahút), Hofmann, Kalabiška, Holzer – Juroška (69. Daníček), Havlík, Kohút (81. Trávník), Kim (69. Mihálik), Siňavskij – Kvasina (81. Vecheta). Trenér: Svědík.