„Musíme vnímat realitu. Vím, jak vypadala tabulka loni před koronavirem. Pro naše mladé mužstvo je to náročná soutěž. Bude důležité, abychom byli skromní a pokorní, každopádně třetí ligu chceme hrát i příští roky,“ říká Saňák.

Rezervy Slovácka se oficiálně ujal prvního července. Už v červnu ale sledoval dění v klubu a dohlížel na nové svěřence. Seznamoval se nejen s týmem, ale i novými lidmi.

„Musím říct, že jsemv Uherském Hradišti našel strašně příjemné pracovní prostředí. Věřím, že sem i já něco přinesu. Snad bude spolupráce dál fungovat,“ přeje si někdejší úspěšný mládežnický kouč, který působil rovněž v zahraničí.

K ruce má zkušené pomocníky Němčického a Botka, masérem rezervy je Adam Skřivan, vedoucím mužstva dál zůstává Horák.

„S kluky z realizačního týmu se mi pracuje dobře. Vstup do nového prostředí i klubu mi moc ulehčili, za což jim děkuji,“ prohlásil.

I když někdejší Jílkův asistent ze Sparty a Olomouce nyní vede třetiligový tým, tréninkový proces je stejný jako u profesionálního mančaftu.

„Normálně máme sedm tréninků za týden, stejně jako ligové celky,“ říká.

Béčko Slovácka v letní přípravě odehrálo čtyři utkání. Tři z nich skončilo nerozhodně, výhru si zaknihovalo jenom v Rýmoařově.

„Výsledkově to bylo tak půl na půl. Klidně jsme mohli mít víc výher, ale na druhé straně si všichni uvědomujeme, že výsledky v přípravě jsou něco jiného než liga,“ připomíná.

V sezoně bude spoléhat nejen na posily z ligového áčka, ale i stopera Suchého, které se do Slovácka vrátil po angažmá v druholigové Líšni. Novou tváří je Dominik Kostka. Někdejší záložník Bohemians a Teplic naposledy působil v Rakousku.

Béčko Slovácka bude své domácí zápasy hrát na Bělince v Kunovicích v neděli dopoledne.