„Od prvního dne se tady cítím jako doma. Z klubu, fanoušků, hráčů i zaměstnanců jsem měl okamžitě dobrý pocit. Atmosféra na domácích zápasech je výjimečná, fanoušci nás hodně povzbuzují i venku," uvedl rodák z Uherského Ostrohu, který s fotbalem začínal v Ostrožské Nové Vsi.

Český reprezentant přišel do PSV Eindhoven v roce 2015 jako šestnáctiletý. V letošní sezoně ale v nizozemské Eredivisie nosil stejně jako další český hráč Václav Černý dres Twente.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) zakončili základní část FORTUNA:LIGY ve středu doma proti Liberci.
Náš výkon proti Liberci si zasloužil víc branek, míní trenér Slovácka Svědík

Dvaadvacetiletý univerzál se v novém týmu zařadil mezi opory. Ve 28 soutěžních zápasech zaznamenal gól a dvě asistence. Twente je momentálně v tabulce čtvrté.

„Jsem šťastný, že jsem definitivně přestoupil a můžu se plně koncentrovat na fotbal, který mi tady sedí. Je důležité, že tady pravidelně nastupuji a díky tomu můžu být nominován do národního týmu," dodal.

Vedení klubu z Enschede si desetinásobného reprezentanta hodně cení. „Jsme rádi, že jsme ho dokázali udržet. Michal během sezony ukázal velké fotbalové kvality a má fantastickou mentalitu. Je skvělým týmovým hráčem, který je vždy lídrem v zápasech a opravdu se do Twente hodí," prohlásil technický ředitel Jan Streuer.