„Jsme si vědomi, že nás v Ostravě čeká velmi těžké utkání před výbornou diváckou kulisou, která požene Baník dopředu. Rádi bychom vycházeli z herního modelu a stylu, který nám přinesl úspěch na Spartě a Plzni. Bylo by skvělé to potvrdit do třetice. Zase to z naší strany bude o dobré a poctivé defenzivě bez chyb a kvalitním přechodu do útoku s možností vytvářet si brejky a proměnit je," říká asistent trenéra Slovácka Michal Šmarda

Celek z Uherského Hradiště nemůže v Ostravě počítat s útočníkem Šašinkou. Mládežnický reprezentant totiž přišel do Slovácka právě z Baníku a podle dohody klubů nemůže proti mateřskému oddílu nastoupit. „Nějak si s tím poradíme. Šanci dostane někdo jiný,“ zůstává Šmarda v klidu. Nejpravděpodobnější je nasazení mazáka Kalabišky.

Zatímco Slovácka se venku až nečekaně daří, Ostrava v domácím prostředí rozdává body. Baník neuspěl s Libercem ani Teplicemi, body bral pouze s Bohemians 1905. Navíc borcům z Uherského Hradiště se proti moravskému rivalovi daří. „Je pravda, že Slovácko je pro nás hodně nepříjemný soupeř. Oni naopak vědí, že se jim proti nám hraje dobře. Vždycky k nám přijedou nabuzení, někdy to bylo i o štěstí, že jsme nedali nějaké šance, ale je to s nimi vždycky takový hodně bojovný zápas, takže se to pokusíme zlomit,“ uvedl záložník Baníku Robert Hrubý.

Parta kouče Páníka protivníka rozhodně nepodcení. „Víme, že udělali venku šest bodů ze zápasů na Spartě a v Plzni. Což je pro ně hodně cenné. Jsou v laufu, mají formu, takže do toho opravdu musíme dát všechno,“ burcuje Hrubý. „Mají v mužstvu šikovné mladé kluky. A k tomu tam mají i zkušené hráče, teď navíc i Milana Petrželu, takže to mužstvo mají opravdu dobře namixované,“ dodává.

FORTUNA:LIGA, 7. kolo –

FC Baník Ostrava (8.) – 1. FC Slovácko (3.)

Výkop: dnes v 18.00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Kubr (Petřík)

Ligová bilance: 13-6-13

Poslední zápas: 0:3 (43. Havlík, 57. Reinberk, 80. Kuchta, 24. listopadu 2018)

Pravděpodobné sestavy: Ostrava: Budinský – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý, de Azevedo – Kuzmanovič, Smola.

Slovácko:Trmal - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Petržela, Daníček, Havlík, Kalabiška – Navrátil - Zajíc,

Tip deníku: 1:1