„Do Prahy můžeme jet klidnější, ale ještě není nic rozhodnuto. Bude to ještě boj,“ ví kouč Slovácka Martin Svědík.

Celek z Uherského Hradiště se po nejvyšší výhře sezony 5:1 vyhoupl do čela skupiny o udržení. Klokani jsou o dva body zpět. Mezi sobotní soupeře se vklínila ještě Opava. A právě zmiňované celky jsou na tom momentálně mnohem lépe než odepsaná poslední Dukla a na barážových pozicích se krčící Karviná s Příbramí.

„Nikomu to nepřeji. Baráž je nepříjemná pro každé mužstvo. Doufám, že v ní hlavně nebudeme my,“ říká asistent trenéra Slovácka Michal Šmarda.

Slovácko letos klokany ani jednou neporazili. „Výhra by tedy přišla v pravou chvíli,“ usmívá se Šmarda. „Uděláme všechno, abychom utkání zvládli,“ přidává.

Moravané se s Bohemkou utkali před dvěma týdny. Důležitý souboj tehdy skončil nerozhodně 1:1. Stejný výsledek by Moravané brali i tentokrát. „Oba týmy vědí, co od sebe mohou očekávat. Bohemka je běhavý soupeř a má náročný herní styl. My musíme zopakovat výkon, který jsme s ní předvedli v domácím zápase a pokud možno zvítězit,“ uvedl záložník Slovácka Dominik Janošek.

Klokani se ale mohou opřít tradičně o výborné fanoušky i bouřlivé prostředí.

„My se na zápas musíme nachystat hlavně v hlavách a nechat na hřišti všechno. Věřím, že přijde na stadion hodně lidí, protože Bohemka hraje o účast v první lize. Musíme se koncentrovat, přistoupit k tomu s velkou pokorou, každý nechat na hřišti maximum a věřit, že budeme odměněni vítězstvím,“ prohlásil středopolař Pražanů Kamil Vacek, který přiznává, že Slovácko patří mezi nepříjemné soupeře.

„Hraje hrozně jednoduchý fotbal, ale naprosto účelně a vědomě. Každé mužstvo s ním má obrovské problémy,“ připomíná někdejší hráč Sparty a Olomouce.

Slovácko pak v následujícím týdnu hned v úterý vyzve Opavu a příští sobotu se představí na Dukle, kde chce slavit ligovou záchranu.

„Pro nás hráče je to o něco více zápasů. Pro fanouška to je zajímavé z toho pohledu, že do posledního kola se vlastně hrálo o to, do jaké skupiny tým půjde. Na druhé straně je otázka jestli ty zápasy lidem dřív nezevšední. Pro trenéry to jsou zase větší nervy,“ říká Janošek.

Šmarda by v současné situaci raději bral starší model.

„Protože už bychom měli zachráněnou ligu a mohli se připravovat na další sezonu,“ připomíná někdejší záložník Hradce Králové, Olomouce nebo Viktorie Žižkov.

„Na druhé straně je to něco nového. Všichni se s tím seznamujeme. Českou ligu to obohatí,“ myslí si Šmarda, který v kariéře nosil rovněž dres pražských Bohemians.

„Vzpomínky jsou krásné. Ukončil jsem tam svoji kariéru. Je tam nádherné prostřední, výborná atmosféra. Hrál se tam i dobrý fotbal. Jediná kaňka byla, že se nám to nepodařilo zachránit,“ dodává Šmarda.

Zápas druhého kola nadstavby se hraje v Ďolíčku v sobotu od patnácti hodin. Hlavním rozhodčím bude Jiří Houdek.

FORTUNA:LIGA, skupina o záchranu, 2. kolo 

Bohemians 1905 (3.) – 1. FC Slovácko (1.)

Výkop: sobota v 15.00, stadion Ďolíček)

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Melichar (Cieslar)

Ligová bilance: 6-7-11

Poslední zápas: 1:1 (68. Tomáš Zajíc – 22. David Bartek), 27. dubna 2019

Pravděpodobné sestavy: Bohemians 1905: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – Dostál, Jindřišek, Vacek, Bartek – Reiter, Puškáč, Záviška.

1. FC Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk – Navrátil, Daníček, Janošek, Havlík, Kalabiška – Hološko.

Tip Deníku: 1:1