V posledních letech už to bývá pravidlem, že ligovou generálku odehrají fotbalisté Slovácka přímo na herním soustředění. Stejné to bylo i před letošním ročníkem FORTUNA: LIGY.

Slovácko začalo skvěle, už po pěti minutách hry šlo do vedení, ale gól Kuchty nebyl pro ofsajd uznán.

„Těžko říct, nevím, jestli to byl ofsajd. Každopádně to byl velmi vydařená akce,“ okomentoval neuznaný gól trenér Michal Kordula.

Skóre se poprvé měnilo deset minut před odchodem do kabin. Bohužel, jednička naskočila na straně maďarského celku.
Další akce, které stojí za zmínku, přišly v závěru zápasu. Čtvrt hodiny před koncem vyslal střelu do šibenice maďarské brány Jakub Petr, ale „teplákový“ rekordman v počtu reprezentačních startů za Maďarsko (108 zápasů) Gábor Király střelu skvěle vyrazil.

Slovácko srovnalo v poslední minutě zápasu Lukášem Sadílkem. Pokud nebudeme počítat propagační zápas ve Veselí nad Moravou, tak se ofenzivní záložník trefil v přípravě vůbec poprvé.

„V posledních minutách jsme měli velký tlak, do vápna přišel centr a Lukáš ho dostal do brány,“ okomentoval vyrovnávací gól trenér Slovácka a pozitivně zhodnotil poslední přípravný duel.

„Zápas se hrál v dobrém tempu, měl nasazení, agresivitu, drajf. Hrálo se na menším hřišti a velmi rychle. Jsem rád, že kluci za nepříznivého stavu měli odhodlání zápas neprohrát. Řekl bych, že v konečném součtu jsme byli lepším mužstvem. Byla to dobrá generálka. Myslím si, že podobné to bude s Bohemkou v prvním kole.“

Novou sezonu zahajuje Slovácko na hřišti pražských Bohemians 1905. Hraje se v neděli 22. 7. od 15 hodin.

Szombathelyi Haladás - 1 . FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branka: 90. Sadílek
FC Slovácko: Daněk - Kadlec, Hofmann, Krejčí, Juroška - Navrátil, Daníček, Machalík (78. Sadílek), Janošek (58. Havlík), Petr (78. Rezek) – Kuchta. Trenér: Michal Kordula.