Odchovanec celku z Uherského Hradiště se s vedením dohodl na prodloužení smlouvy, sněhový dres Slovácka bude nosit další dva roky.

Reinberk tak žádné jiné angažmá hledat nemusí, v klubu bude pokračovat po boku dalšího mazáka Michala Kadlece. V pátek se normálně hlásil do přípravy, v Sadech absolvoval první trénink. „Jsem rád, že to tak dopadlo,“ oddechl si zkušený krajní bek.

I když to chvíli vypadalo, že Reinberk v Uherském Hradišti po dlouhých pětadvaceti letech skončí, nakonec se s vedením klubu dohodl na pokračování.

„Jedním z důvodů byla dcera, která bude mít teprve deset měsíců. Kvůli ní jsme chtěli zůstat doma. Navíc ještě řešíme podnikání, takže jsem neměl důvod někam odcházet. Rozhodování bylo snazší,“ vysvětluje Reinberk.

Peníze v jeho případě nehrály až takovou roli. „Nebylo to tak, že jsem řekl, že nepodepíšu smlouvu a že bych nechtěl ve Slovácku zůstat,“ říká.

O konci v mateřském klubu nikdy nepřemýšlel. Nastupovat jinde by mu však nevadilo. „Fotbal se hraje všude stejný,“ připomíná.

V Uherském Hradišti je ale doma. Zná prostředí, má tady rodinu, kamarády. I proto je rád, že se nemusí stěhovat za prací.

Poslední týden pečlivě plnil tréninkový plán, společně s bývalým spoluhráčem Milanem Kerbrem chodil běhat i plavat. „Ve dvou se to lépe táhne, než když člověk chodí sám,“ říká.

Známý trenér Martin Onda v pátek ve Vyškově vedl fotbalisty Uherského Brodu naposledy.
Trenér Onda se v Uherském Brodě rozloučil porážkou

Na začátek letní přípravy přišel připravený.

„Cítím se dobře,“ hlásí. Jelikož do startu FORTUNA:LIGY schází necelý měsíc, hráči neoblíbené období snáší lépe.

„Je pravda, že letní příprava je letos krátká. Prvních čtrnáct dní bude o nabírání kondice, pak budeme postupově přidávat a na hřišti se věnovat taktickým a herním věcem,“ očekává.

Letní dril fotbalistům Slovácka zpříjemní soustředění ve Slovinsku, kde borci z Moravy budou ladit formu na tuhé boje v nejvyšší české soutěži.

„Vždycky je lepší, když se někam vyjede a když se občas změní prostředí. Navíc potkáme zajímavé soupeře,“ uvedl Reinberk.

Fanoušky zajímá hlavně složení kádru. Menší zděšení vyvolala zpráva o odchodu Synot Holdinguz fotbalu ve Slovácku.

„Tyto věci až tolik nevnímám. Práce okolo sponzorů a firem mají na starosti jiní lidé. Co mám ale zprávy, klub je stabilizovaný. My se musíme snažit hrát tak, abychom další sponzory přilákali,“ prohlásil „Rambo“.

Zatímco řada spoluhráčů využila krátkého volna k pobytu u moře, třicetiletý fotbalista zůstal s přítelkyní a malou dcerkou doma.

„Původně jsme taky chtěli odletět, ale báli jsme se, že malá dostane neštovice, a jelikož inkubační doma je tři týdny, měli jsme obavy, že bychom se včas nedostali domů,“ líčí Reinberk. „Proto jsme neriskovali a objížděli rodinu a trávili čas u vody,“ dodal.