„Natahoval jsem se, že balon zastavím. Myslel jsem, že to Matouš bude mít, ale nikdo z nás si nezařval. Šlo to mezi nás a on mi to vyrazil do nohy. Už to bylo těžké,“ povzdechl si devětadvacetiletý zadák.

Celek z Uherského Hradiště i kvůli smolnému momentu vyšel po třech vítězných zápasech bez inkasované branky střelecky i bodově naprázdno. Duel ve Vítkovicích Daníčkovi a spol. hrubě nevyšel. „Namlsaní jsme nebyli. To se spíš psalo. Do Ostravy jsme jeli s respektem k soupeři. Věděli jsme, že má Baník sílu, což se ukázalo i na hřišti. Každý zápas je jiný. V naší lize může prohrát každý s každým,“ připomíná mostecký rodák.

Porážku s Baníkem s výpraskem v Jablonci nechtěl vůbec srovnávat. „Tam jsme vyhořeli, kdežto v Ostravě jsme měli šance,“ říká Hofmann.

Sebevědomé Slovácko začalo proti Baníku slušně. Nadšení a elán se ale ze hry hostujícího mužstva vytratily. „Začali jsme celkem dobře, ale pak jsme hned z prvního centru dostali gól. Pak ze stejné situace druhou branku a za stavu 0:2 jsme úplně přestali hrát. Baník převzal inciativu a do konce poločasu byl lepší,“ uznal Hofmann.

I když se hosté pečlivě připravovali na křídelní hru protivníka, s centry hlavně z pravé strany měli obrovské problémy. „Věděli jsme o síle rychlého Reitera i Filla za ním. Bohužel jsme to nezvládli,“ smutnil zkušený obránce.

Po přestávce začali borci ze Slovácka slušně. Nápor ale utnul právě Hofmannův vlastenec. Za stavu 0:3 už nebylo co řešit. „Chtěli jsme začít aktivně, vstřelit kontaktní branku. Mysleli jsme si, že to bude ještě zajímavé. Bohužel jsme dostali třetí branku a Baník si to už zkušeně pohlídal,“ pravil.

Hostům k lepšímu výsledku nepomohla ani důrazná domluva kouče Svědíka o poločasové přestávce. „Prohra štve každého. Trenér byl o poločas slyšet, bohužel nám to moc nepomohlo,“ štve Hofmanna.

Že fanoušci úvodních dvacet minut nefandili, vůbec neřešil. „Ani jsem to nezaregistroval,“ mávl rukou.

O tom, že proti Baníku nastoupí i ostravský odchovanec Šašinka, se společně se zbytkem týmu dozvěděl ve čtvrtek. „Není nás tolik. Máme zraněné kluky, abychom mohli prostřídat. Škoda, že to nakonec nedopadlo,“ štve Hofmanna.