Po výhře na Spartě muselo Slovácko přijmout nečekanou roli – proti nováčkovi z Českých Budějovic nastupovali domácí jako favorit zápasu. Trenér Martin Svědík vsadil na vítěznou sestavu z pražské Letné. Ani na lavičce ještě nebyli zranění Zajíc a Kadlec.

Role favorita a tvůrce hry Slovácku vůbec neseděla. České Budějovice byly první půlku lepším týmem a zaslouženě šli do kabin s jednobrankovým náskokem, ale pojďme k vývoji prvního dějství postupně.

Už po čtyřech minutách hry pálil zajímavě, ale vedle hostující Kulhánek. Domácí se poprvé osmělili v 18. minutě, ale střela Reinberka byla sražena obranou Budějovic, ani dorážka Daníčka gólmana neohrozila.

První gól nováčka FORTUNA:LIGY přišel o minutu později. Z pravé strany přišel centr do vápna Slovácka, obránce Juroška neustál souboj s budějovickým Provodem, který hlavičkou vstřelil svůj první ligový gól – 0:1.

Domácím nešlo upřít snahu, ale Budějovice měly pozorně zorganizovanou defenzívu.V první poločase se Slovácko do kloudné příležitosti nedostalo.

Aktivní, ale bez vstřelených branek

Do druhé půlky vstoupili domácí aktivně. V 50. minutě měl šanci Dvořák, ale po nahrávce Navrátila pálil vedle.

Další příležitost měl o pár okamžiků později Navrátil, ale i když byl na hranici vápna úplně sám, tak zbrkle pálil vysoko nad.

Slovácko bylo po hodině hry hodně aktivní, ale kýžený vyrovnávací gól nepřicházel. Střelu Daníčka gólman hostů vytěsnil jen námahou před sebe. Nedorážel nikdo.

Blízko k vyrovnání měli domácí patnáct minut před koncem. Centr Divíška do malého vápna, ale obránci před dorážejícím Vasiljevem odblokovali.

Osm minut před koncem kopal Havlík z nadějné pozice trestný kop,ale balon přeletěl těsně nad břevnem.

Závěrečné minuty se snažily Budějovice hru kouskovat, což se jim dařilo.

Pět minut před koncem vstřelily Budějovice po ojedinělé šanci svoji druhou branku. Nepovedená střela Táborského skončila překvapivě v síti Trmala – 0:2.

Slovácko si do konce zápasu už žádnou kloudnou příležitost nevypracovalo a po šokující výhře na Spartě se vrátilo do reality.

FORTUNA: LIGA - 2. kolo, Základní část.

1. FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Branka: 18. Provod. 85. Táborský.

Rozhodčí: Lerch – Blažej, Kříž. Žluté karty: Daníček – Kulhánek, Javorek, Novák, Kladrubský. Diváci: 4089.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška (81. Krejčí), Hofmann, Šimko, Reinberk (40. Divíšek) – Daníček – Petržela (65. Vasiljev), Navrátil, Havlík, Kalabiška – Dvořák. Trenér: M. Svědík.

SK Dynamo České Budějovice: Staněk – Čolić, Havel, Novák, Kladrubský – Schranz (68. Mršić), Javorek (87. Čavoš), Havelka, Provod, Kulhánek – Ledecký. Trenér: Horejš.