Svědík byl vykázán na tribunu po hodině hry, když za nepříznivého stavu 0:3 neukočíroval emoce a hlavní sudí Petr Ardeleanu ho vykázal na tribunu. Čtyřiačtyřicetiletý trenér bude fotbalistům Slovácka scházet v následujících ligových duelech proti Mladé Boleslavi a v Opavě.

„Myslím, že to bylo velice přísné," uvedl Svědík krátce po utkání na tiskové konferenci.

„Vím, že jsem se zlobil hlavně na Navrátila, který ztratil balon a nevyhrál souboj. Potom mě rozčílil dvě žluté karty, které byly velice přísné. Ale nevím, co jsem řekl takového, možná, jestli jsem nevběhl na hřiště. Nevím. Byl jsem opravdu v emocích a přemýšlel o jiných věcech,“ přiznává.

Vyššímu trestu nakonec neunikl.

„Trenér Svědík byl za stejný prohřešek potrestán již jednou v říjnu minulého roku. Jde tedy o opakované pohoršující chování hlavního trenéra v rámci jednoho soutěžního ročníku, a proto jsme díky recidivě museli přistoupit k vyšší peněžité pokutě," vysvětlil předseda disciplinární komise Richard Baček v tiskové zprávě.

Devátý tým FORTUNA:LIGY tak v domácí sobotním zápase s Mladou Boleslaví povedou asistenti Michal Šmarda s Lubošem Přibylem a vedoucí mužstva Jan Palinek. Svědík zůstane mezi diváky na tribuně.

Dominik Janošek ze Slovácka (vlevo) a Tomáš Souček ze Slavie.
Daníček: Slavia ukázala kvalitu. Z naší strany to nebylo dobré