Slovácko je jediným klubem z osm čtvrtfinalistů, který usiluje o svůj první triumf v národním poháru po rozdělení Československa. Liberec si nepatří mezi oblíbené soupeře Moravanů. Poslední ligový duel ale Daníček a spol. zvládli, když Severočechy doma zdolali 3:1 a bez šance rozhodně nebudou ani na jaře.

Na postup ale pomýšlejí i Liberečtí.

„Motivace je velká, ale do března je daleko. Kádry se trošku změní, takže fanouškům nemůžeme nic slibovat. Pokud ale chceme pohár vyhrát, musíme porazit jakéhokoliv soupeře. Slovácko je ale těžký soupeř, kterému máme po posledním zápase co vracet,“ říká ředitel Slovanu Libor Kleibl. Zástupce Slovácka při losování scházel.

Los, který provedl vicemistr světa z roku 1962 a účastník finále proti Brazílii Josef Jelínek, se ve čtvrtek uskutečnil v sídla FAČR na pražském Strahově. Podle nového reglementu se losovalo bez nasazování, všech osm klubů bylo v jednom osudí a prvně vylosovaný z dvojice má výhodu domácího prostředí. Vítěz jubilejního šedesátého ročníku bude znám v květnu příštího roku.

Los čtvrtfinále MOL Cupu: FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav, 1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec, Sigma Olomouc – FK Jablonec, AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava