„Zase musím začít stejně, už mě to nebaví, tiskovka před prázdnými zdmi mi připadá úplně katastrofální,“ začal zostra. „To tady nemůže sedět deset novinářů s rouškou? I já bych měl roušku. Ať sedí ob dvě místa vedle sebe. Připadám si jak blázen, jak když mluvím do zdi," řekl po remíze 1:1 emotivně Rada.

Zkušený kouč nechápe, proč nemůže po ligových zápasech absolvovat normální tiskovou konferenci, jako tomu bylo ještě loni na podzim. Místo toho sedí osamocený v press centru a mluví do mikrofonu. S novináři, kteří sedí na tribuně, komunikujeme pouze na dálku.

Milan Petržela
Jsme zklamaní. Měli jsme na výhru, ví záložník Slovácka Petržela

„Udělejte nějaké rozhodnutí, ať sem může deset nebo pět novinářů, sedí ob sedačku a jedeme. Nebudu mluvit do zdi, už mě to vážně uráží," čílil se ostřílený kouč, který v minulém týdnu oslavil dvaašedesáté narozeniny.

Jinak samotným zápas hodnotil v klidu a s nadhledem.

„Čekali jsme těžké utkání, což se potvrdilo. Slovácko je prakticky dva roky pohromadě. I proto je to pro nás nesmírně cenný bod, ostatně jako každý rok. Odtud se body vozit nebudou, takže my si ho ceníme,“ přiznává Rada.

Porážku hostů odvrátil až v 79. minutě střídající Chramosta. Zkušený forvard po šesti minutách na hřišti výstavní ránou z trestného kopu srovnal na konečných 1:1. Devětadvacetiletý útočník skóroval v lize poprvé od zápasu se Spartou z loňského listopadu.

„Při zakončování je klidný, standardky umí kopnout. Na tréninku je umí dát, navíc má kopací techniku. Vůbec jednu z nejlepších z našeho mančaftu,“ vyzdvihuje Rada.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Zbytečné pitvání i ztráta dvou bodů. Jako přes kopírák, smutní Svědík